Adventní Rybova mše v Burgundsku

V předvánočním čase uskutečnilo sdružení Roztoč v rámci mezinárodního projektu Grundtvig Partnerství čtyřdenní cestu do burgundského Joigny. Cílem cesty bylo jedinečné mezinárodní provedení České mše vánoční J. J. Ryby.

Koncept jevištního ztvárnění známé vánoční mše vytvořil a již 12 let úspěšně realizuje Spolek pro obnovu únětické kultury v Úněticích. Jedná se o unikátní provedení s orchestrem, profesionálními sólisty a sborem, v kulisách a kostýmech palestinského venkova. Prosincového provedení ve Francii se účastnilo 15 zpěváků/herců, převážně členů amatérských uměleckých souborů z Roztok a Únětic pod vedením Vladimíra Vytisky a sbor C&K VOCAL pod vedením Jiřího Cerhy. V orchestru usedlo 15 hudebníků z partnerského finského města Iisalmi. Francouzští kolegové dali dohromady sbor míst-
ních amatérských zpěváků. Slavnostní večer v novém kostele v Joigny uvedla krátká vánoční vystoupení uměleckých souborů ze všech tří zemí a poté následovala mše zpívaná v češtině, kterou francouzští zpěváci obdivuhodně nastudovali. Společné vystoupení sklidilo nadšené ovace u početného publika. Autobusovou dopravu do Francie podpořili dárci: Petr Knapp, Robert Štěrba, Petr Vopelka, firma Baobab a všichni účastníci.

Všem mnohokrát děkujeme!

Dita Votavová
sdružení Roztoč

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.