Co nového s průtahem městem?

Hlavní průjezdná komunikace městem Roztoky je krajská a to včetně odbočky do Žalova. Psát, že je ve velmi špatném stavu, asi nemusím. Jenomže co s tím?

Investice
Investice | ilustrační foto | autor

Minulé vedení kraje v oranžovorudém dresu opravy silnic příliš neřešilo. Komunikace jsou podfinancované v celém Středočeském kraji, to není žádná novinka. Na opravu roztocké silnice už mnoho let existuje rozpracovaný projekt. Bohužel v některých místech není dobře udělaný a vzhledem k vlastnickým vztahům není realizovatelný. Proto zůstal zaparkovaný někde v krajském šuplíku. V čase vznikaly v Roztokách i nové developerské projekty mající na průtah zásadní vliv - například Nádražní, regulační plán Dubečnice a řada dalších věcí. Všechny tyto aspekty je třeba do projektu zahrnout.

Protože ODS má v radě kraje dva své zástupce - pana Kupku a pana Skopečka, požádal jsem je, aby mi pomohli zorganizovat audienci u náměstka kraje pro dopravu, pana Petrtýla. S ním jsem domluvil, že se pokusíme projektové práce dokončit, spojil jsem projektanty, roztocké a krajské úředníky a nyní budu doufat, že do sebe věci zapadnou. V další fázi bude čas na hledaní finančních prostředků.

Ing. Roman Jandík
zastupitel města
předseda ODS Roztoky

Kam dál

Mít, či nemít školní pavilon? | Stanislav Boloňský
MHD | Vít Calta
Doprava | Michal Přikryl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.