Den dětí a seniorů aneb poděkovaní za splněné přání

Když jsem se před šesti lety stala zastupitelkou, měla jsem přání vytvořit prostor pro setkávání dětí, babiček a dědečků, pro společné sdílení zážitků a radosti, pro předávání zkušeností, sdílení příběhů, zkrátka všeho, co do našeho každodenního života v roztockém společenství patří.

Letošní, již šestý ročník Dne dětí a seniorů měl rekordní počet návštěvníků. Už nestačily dva skákací hrady a dvě slečny na malování dětských obličejů byly málo. Dost bylo však nadšených lidí, kteří vytvořili nezapomenutelnou atmosféru.

Komu všem za to patří velké poděkování? Tradičně našim aktivním "babičkám" ze Svazu postižených civilizačními chorobami. Za jejich trpělivost a laskavost, se kterou provázely děti při zdolávání úkolů. Roztockým skautům, kteří dohlíželi na dobrodružné holky a kluky, kteří si mohli vyzkoušet, jaké to je střílet z luku. Dobrovolným hasičům - za jejich trpělivost a obratnost, se kterou pomáhali malým dětem udržet hadici a uhasit domeček. Roztockým členům Taekwon-Do, jejichž vystoupení sledovali se zatajeným dechem a údivem malí i velcí diváci. Kristýnce a Vaškovi Laštovkovým za pomoc dětem při krmení zvířátek. Opět skvěle připravenému spolku roztockých žen Odkvetlá poupata za jejich skvěle secvičené vystoupení. Děvčatům ze sociální a zdravotní komise za pomoc s přípravou celé akce. Záchranáři Michalu Černému za pečlivost, se kterou zkontroloval téměř stovce návštěvníků hladinu cukru v krvi a tlak, a ošetřil i zranění jedné slečny. Vojtěchu Sedláčkovi za fotky, na kterých zachytil mnoho jedinečných a krásných okamžiků. Mateřskému centru Rožálek za zapůjčení herních prvků pro děti. Letišti Praha za dotaci, díky které můžeme akci realizovat.

Největší poděkování však patří Vám - našim milým roztockým seniorům. Za to, že každý rok za námi přicházíte, a pokaždé Vás přijde víc. Za to, že nám vyprávíte příběhy o zapomenutých místech našeho města anebo lidech, které jsme taky znali. Za Vaši laskavost, otevřenost a moudrost. Za to, že jste s námi rádi. Děkuji Vám za to, že plníte přání. Už se na Vás zase moc těším. První zářijovou sobotu na louce před Městským úřadem.

Marie Šlancarová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.