Halová sezóna atletické mládeže - TJ Sokol Roztoky

Do roku 2016 vstoupil oddíl atletiky halovými závody staršího žactva a juniorů a přeborem Středočeského kraje mladšího žactva v hale. Výkony atletů jsou obvykle prvním signálem pro trenéry, jak poctivě se se svými svěřenci v rámci zimní přípravy připravovali. Halová příprava atletů je zejména zaměřená na rychlostně vytrvalostní trénink a posilování. Pilování jednotlivých atletických disciplín přichází až v jarních a letních měsících tréninkem na dráze a tartanu.

Roztočtí atleti se neztratili a jejich výkony byly většinou na hranici nebo i v podobě překonaných osobních rekordů. Bronzové umístění juniora Davida Lauermannna v běhu na 1500 m a stejná pozice v běhu na 1500 m Kateřiny Čermákové jsou skvělým zúročením tvrdého tréninku a koncentrace na závod. Kromě medailí trenéry velmi potěšil také výkon Martina Andrese a Vojty Antoše v běhu na 150 m. Martin svůj rozběh vyhrál a Vojta byl těsně druhý. V závodech mladšího žactva zaslouží pochvalu Tomáš Hanousek, který skončil jen těsně čtvrtý v běhu na 60m překážek a svoji aktuální formu potvrdil i slušným umístěním ve skoku vysokém.

Roztočtí atleti - Tomáš Hanousek, Vojta Antoš a Sam Golombek

Všichni jmenovaní atleti jsou velkým vzorem pro další dorůstající drobotinu atletů, kteří se v oddíle připravují. Rád bych poděkoval trenérům za skvělé vedení přípravy atletů, rodičům za podporu jejich dětí v atletice a Sokolu a městu Roztoky za kontinuální podporu královny sportu.

Martin Matas
asistent hlavní trenérky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.