Jak s placením poplatků za odpad na rok 2013?

Komunální odpad
Komunální odpad | ilustrační foto

AKTUALIZACE 12.3.2013: Městský úřad Roztoky dnes vydal oficiální sdělení k placení poplatků za odpad.

Roztokami rezonuje kauza poplatku za odpady. Za posledních několik dnů jsme zaznamenali stovky přístupů jenom k tomuto tématu. Pro naše čtenáře shrnujeme dosavadní fakta:

  • Roztocká ODS vydala tiskovou zprávu, ve které informuje občany, že pokud zaplatí za popelnice do 14. března 2013, bude poplatek ve výši 500 Kč, poté se zvýší na 600 Kč. Dále uvádí, že se zvýšením poplatku nesouhlasí, není pro něj "žádný ekonomický důvod, nebyly vyčerpány možnosti úspor nákladů a zvýšení poplatku nepředcházelo přesoutěžení dodavatele služeb".
  • Pan místostarosta Stanislav Boloňský (Sakura) vyzývá ve svém článku občany v podstatě k témuž, ale uvádí jiný termín (18. března 2013) a na rozdíl od výše uvedeného zdroje píše, že: "navýšení ještě zcela nepokrývá úplné náklady za odpadové hospodářství města".
  • S dalším textem přišla paní zastupitelka Olga Vavřínová (DOST), kde uvádí, že by lidé zatím poplatek platit neměli, neboť částka "je pro letošní rok nevymahatelná""za rok 2013 bude poplatek činit pouze 450,- Kč".

Podle aktuálních informací z městského úřadu byla předmětná vyhláška vyvěšena teprve dnes (8.3.2013) a účinnosti tedy nabude v první pracovní den po uplynutí 15 dnů, tj. pondělí 25.3.2013, což znamená, že lidé mohou - podle MÚ - poplatky v původní výši 500 Kč zaplatit na pokladně městského úřadu či převodem do pátku 22.3.2013 včetně. Poté již bude podle tohoto zdroje platit částka v nové výši.

Upozorňujeme, že pokladna MÚ je otevřena každý pracovní den od 8:00 do 12:00, v pondělí a středu až do 18:00.

Problém v tomto týdnu doslova "hýbal radnicí", neboť zaplatit přicházely najednou desítky občanů, na což nebyl městský úřad připraven. Lidé, kteří zapomněli zaplatit poplatek v minulosti by rovněž měli být připraveni, že budou na pokladně rovnou vyzváni k úhradě dlužných částek z minula.

 

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.