Jak třídíme odpad, sousedé?

Ke konci roku 2014 proběhlo, jako v posledních letech každoročně, vyhodnocení soutěže My třídíme nejlépe, kterou vyhlašuje Krajský úřad Středočeského kraje a na kterém spolupracuje společnost EKO-KOM. Tento ročník byl již 10. a soutěžilo se ve čtyřech kategoriích podle velikosti obcí.

V kategorii do 499 obyvatel byla na 3. místě obec Zichovec, na 2. místě Pavlov a na 1. místě Samopše.

V kategorii od 500 do 1999 obyvatel bylo pořadí následující: 3. Kunice, 2. Radim, 1. Davle.

V kategorii, do které patří naše město, t.j. od 2000 do 9999 obyvatel, se na třetím místě umístily Roztoky se 337,47 body za Velkým Osekem (337,47 bodu) a zvítězila Zeleneč se 408,82 body.

V kategorii větších měst nad 10 000 obyvatel byly 3. Říčany, 2. byly Kralupy nad Vltavou a první místo získal Mělník.

Roztoky tak svým umístěním vyhrály nejen cenu 20 000 Kč, pamětní medaili a diplom, které jsou spíše symbolickou odměnou, ale získaly po letech i ocenění poctivé práce v oblasti třídění odpadů. Potvrdily oprávněnost dotace získané na stavbu sběrného dvora a posílily prestiž v oblasti nakládání s odpadem. Ocenění nás může dále motivovat - vždyť od druhého místa nás dělilo 9 bodů. V budoucnosti důležitost třídění odpadů dále poroste a bude mít přímý dopad na cenu za likvidaci odpadů. Proto je dosažený výsledek pro občany Roztok povzbuzením a myslím, že uznání si zaslouží všichni dobře třídící občané, ale i pracovníci města a Technických služeb města Roztok, kteří poctivou prací vytvářejí vhodné podmínky pro účelné třídění odpadu. Tyto podmínky jsou v našem městě v některých ohledech nadstandardní a jsou výsledkem dlouhodobého snažení odborných pracovníků, z nichž někteří již bohužel nejsou mezi zaměstnanci města. Mezi těmi, kdo pro nás pracují, a to určitě více, než jim ukládají pracovní povinnosti, patří člověk, se kterým se jistě setkáváte ve městě, a zejména pokud jezdíte do sběrného dvora - p. Josef Sládek. Medaili na svou hruď by asi nechtěl, ale jistě ocení slušné jednání a úctu, když s ním v jeho funkci přijdeme do styku.

Martin Štifter

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.