Ještě jedny čáry - a náměstkův slib

Česká televize neváhala dne 23. srpna v nočních hodinách vyslat svůj štáb až do sto kilometrů vzdáleného Oparenského mlýna, kde jsem byl pár dní s mladými tomíky zvelebovat náš spolkový majetek. Šlo - jak úsměvné - zase o parkovací čáry. V exkluzivním vysílacím čase jsem mohl před národem drobně polemizovat s panem náměstkem Dolínkem, konkrétně ve věci nového parkovacího režimu v Praze 6.

Bylo to pěkné. Pan náměstek mluví rychle a mnoho, ale podstatná je tahle jeho věta. Podotýkám, že je z oficiálního přepisu užívaného médii:

A pro ty roztocké, já mám informaci, že třeba Praha 6, ale když by to nebyla Praha 6, i magistrát, my nabízíme bez problémů 10 až 20 milionů Roztokám například pro to, aby vybudovaly právě u sebe u nádraží parkoviště (nesrozumitelné), protože si myslíme, že to je funkční, protože doprava, kde vzniká, tam má končit a má se jít na vlak, nejezdit do Prahy...

Takhle přesně to pan náměstek Petr Dolínek (ČSSD) řekl. Roztocké zastupitelstvo, které zasedlo den po tomto vystoupení, se opravdu zaradovalo. Tolik peněz! Nemáme sebemenší důvod jednomu z nejvyšších představených sousední Prahy nevěřit. Zastupitelstvo pověřilo pana starostu, aby chutě panu náměstkovi Dolínkovi napsal, i za ním v doprovodu místostarosty vyrazil a optal se, jak to všechno bude dál a kdy naše obec může s prostředky na několika - poschoďové parkoviště u nádraží počítat.

Pro pořádek dodejme, že tenhle nápad s parkovištěm je z dílny našich roztockých Zelených, jakkoli se k němu jako k dobré myšlence myslím hlásí většina kolegů zastupitelů.    

Tomáš Novotný
místostarosta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.