Jsme občany druhé kategorie?

Začalo to informací, že od 1. ledna 2017 nebude umožněn vjezd kamionů na území hl. města Prahy. Principiálně by se s tím dalo souhlasit, ale vzhledem k tomu, že není dobudován vnější Pražský okruh, to bude znamenat přesměrování těžké nákladní dopravy na mizerné silnice II. tříd přípražských okresů (potažmo obcí). S tím si ale evidentně pražská radnice hlavu neláme. V okresech Praha-východ a Praha-západ žije patrně nějaké druhořadé etnikum, na které není třeba brát ohled.

Dnem 24. srpna začaly platit na území MČ Prahy 5 a Prahy 6 parkovací zóny, následovat bude část Prahy 3 a Praha 8. Pro upřesnění je třeba dodat, že oproti jiným MČ byly v Dejvicích a Bubenči zřízeny jen zóny modré a fialové, umožňující krátkodobé placené stání (až 80 Kč/hod.) i přespolním. Až tři dny před spuštěním tohoto systému parkování se probudila i rada našeho kraje a začala požadovat jeho odložení. To je úsměvné zejména z toho pohledu, že záměr je znám již půl roku (byl již jednou odložen) a středočeský hejtman Petera i pražský radní Dolínek jsou ze stejné strany (ČSSD). Nevím ale, o čem se pánové spolu baví, když se setkávají na společných jednáních. P. Dolínek se navíc pasoval do vpravdě švejkovské pozice tím, že v úterý 23. 8. v ČT 24 prohlásil, že sám není příznivcem parkovacích zón a že třeba v oblasti Podbaby nejsou vůbec nutné a jen realizuje (ve vylepšené formě) to, co jeho předchůdci vymysleli.

Na převažujících modrých zónách mohou ve všední dny parkovat jen registrovaní rezidenti (á 1200 Kč/auto a rok), kromě max. tříhodinového placeného stání pro ostatní. Prakticky vzato - kino se vám do toho vejde, divadelní představení už těžko a při návštěvě pražských příbuzných se nesmíte moc "zakecat" Starosta MČ Prahy 6 O. Kolář (TOP 09) si (v TV i tisku) opatření pochvaluje, že ochrání oprávněné zájmy obyvatel této části Prahy. I v tomto případě to trochu kulhá. Výhodné je to jen pro první auto v rodině, za druhé už budou místní platit krvavé peníze (12 000 Kč/ rok) - a že dvě auta v domácnosti dnes nejsou žádná výjimka, je zřejmé (bude asi nutné druhé auto přehlásit na babičku, která sice nemá řidičák, ale to nikoho nezajímá...). Odhlédnu-li od finančních nákladů, dalo by se s tímto opatřením i souhlasit, pokud by byla v předstihu vybudována odstavná parkoviště, s jakými se počítalo v souvislosti s výstavbou prodloužené linky A metra, např. ve Veleslavíně, či s prodloužením tramvaje k nové železniční zastávce v Podbabě, nebo při přestavbě dopravního uzlu na Hradčanské atd. Nic z těchto plánů se nerealizovalo, což je vážná koncepční chyba, a to zejména velké pražské radnice (několika volebních období) a magistrátu.

Zřízení parkovacích zón velice znevýhodnilo obyvatele přípražských obcí, včetně Roztok, kteří denně dojíždějí autem do Prahy do zaměstnání a náhle nemají kde zaparkovat. Jde ovšem i o návštěvy lékaře a kulturních akcí, což nejvíc dopadne na seniory a také rodiny s malými dětmi. Pro některé obce, které nejsou přímo na vlaku, jako např. Únětice či Velké Přílepy, to bude úplně fatální. Jako projev nejapnosti lze pak považovat i přeměnu jediného záchytného parkovišťátka u železniční zastávky v Podbabě na rezidenční, ačkoliv u něj nikdo nebydlí (snad aby se tam řidiči ráno o místo k stání nepoprali).

Vrcholem arogance pak bylo vyjádření pražského radního pro dopravu P. Dolínka (ČSSD), že záchytná parkoviště budou vybudována ve středočeských obcích v blízkosti Prahy a uvedl jako příklad Roztoky. Naštěstí naše město nemá v územním plánu vlastní pozemky vhodné pro tento účel, ale i tak považuji tento nápad za nehorázný pokus, jak důsledky vlastní chyby přenést na oběť. Nehledě na již současnou naplněnost autobusů a vlaků v ranní špičce, je představa, že se naše (zahradní) město stane jedním velkým spádovým parkovištěm, opravdu šílená. Nedovedu si představit, že by naše radnice s něčím takovým mohla souhlasit.

Překvapuje mě ovšem, že se zatím na nějakém společném účinném odporu postižené obce nedohodly.

Máme jen přihlížet, jak se stáváme občany druhé kategorie?

Stanislav Boloňský

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Následující text byl převzat z Roztoky.com: Jsme občany druhé k

Vřele souhlasím s tímto článkem.
Zavést parkovací zóny a s předstihem nezabezpečit dostatek parkovacích míst s návazností na MHD - to je nesmírná arogance pražských radních.
Praha 6 hodlá vybudovat u stanice Veleslavín až 50 parkovacích míst! Úžasné! Jen pro srovnání: třeba Kaufland jich má pro své klienty 250...
Proč Praha 6 nabízí 20 milionů a neinvestuje do parkovacích ploch na vlastním území v dosahu pražské MHD? Třeba v Sedlci u řeky současně se zavedením kyvadlové dopravy k metru? Nechce si kazit vzhled vlastního území? Nebo nemá pozemky? Může si je přece zakoupit. Není na tom náhodou finančně lépe, než Roztoky? Může vybudovat i patrové parkovací domy. No, za 20 milionů toho skutečně moc nepořídí. Třeba počítá s tím, že roztočtí naivně skočí tuto vějičku a zdá se, že to předpokládá správně. Roztoky, kde nová výstavba již přesahuje zdravou míru, budou i parkovištěm pro široké - daleké okolí? Skutečně skvělý nápad, jak zlepšit životní prostředí.
Ale parkoviště neřeší dopravu. Vlaky mezi 7. a 8. hodinou jsou plné. Budou ti z nového parkoviště jezdit na střeše, jako v Indii? To bohužel kvůli elektrifikaci nejde.
Pro rodinu s dětmi dojíždění vlakem z Roztok je další finanční zátěží - potřebují se dostat na hranici Prahy. Vím o jedné z Přílep, která kvůli tomu teď začala jezdit ze Sedlce - děti vyrostly a 3x doplatkový kupón za děti + 2x pro dospělé si mladá rodina dvakrát rozmyslí. Takových rodin bude určitě víc.
Cestování autobusem na jedné noze (občas i na cizí) jsem si před třiceti lety užila skutečně dost. Kolikrát jsem se dostala až do 3. autobusu. Teď si to patrně užijí i další generace.
Pražští radní by se měli starat, jak umožnit dostat se na hranici Prahy k MHD a nepřehazovat problémy na okolní obce a města. Praha profituje z "občanů druhé kategorie", firmy, ve kterých dojíždějící mimopražští pracují, platí daně v Praze.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.