Krátká glosa k diskuzi o dětském hřišti

I já se chci touto cestou zastat záměru revitalizace dětského hřiště v ulici Obránců míru. To proto, aby pan Viktor Krejča ml. neměl pocit, že on a pan místostarosta René Šefr stojí sami proti všem. Pro zvídavce a fanoušky konspiračních teorií předesílám, že jsem pana Krejču nikdy neviděl, neznám jej, i když doufám, že budu mít příležitost se seznámit.

Je zřejmé, že materiál, či spíše studie s návrhem, které byly na jaře předloženy do Rady města místostarostou Šefrem k projednání, potřebovaly a potřebují dopracovat. Bylo naší chybou, že podklady byly v takto „surovém“ stavu postoupeny – možná trochu alibisticky – komisím k vyjádření. Potud je sled událostí ještě srozumitelný. Pak se ale podle mne rozpoutalo něco, co má s věcnou diskuzí nad v materiálu uvedenými fakty pramálo společného. Diskuze, ať už v komisích či na ulici, se chtěně či nechtěně stáčela k tomu, jaká je historie pana Krejči a jeho rodinných příslušníků v obci, co z toho pan místostarosta asi tak bude mít apod. Prostě soudy, mýty, polopravdy a kapka malé české závisti navrch. Šuškanda se rozjela naplno a obsahová stránka věci se stala zcela podružnou.

S tímto „mediálním“ obrazem se nyní dá dělat pouze tolik – postavit se mu čelem. V první řadě je nezbytné dokončit diskuzi v RM na téma budoucího využití zvažovaného pozemku – v souladu s ÚP a investičním plánem a zodpovědně zvážit všechny relevantní a faktické připomínky komisí. Prodiskutovat podmínky, za jakých by byl pozemek poskytnut. A pokud by v tomto bylo dosaženo shody, postoupit věcný záměr zastupitelstvu k rozhodnutí a následně vypsat veřejné výběrové řízení, jelikož rozhodujeme o majetku obecním. Toto je podle mne jediný relevantní a férový postup. Já za sebe pro to udělám, co budu moci.

Tomáš Pařízek
radní města a člen MS ODS

Kam dál

Hřiště snů | Tomáš Šalamon
Mamíí E! E! | René Šefr
Ke studii v lokalitě Přívoz | Ludmila Křížková
Sportovat od... do... | Lenka Vozková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.