Letní tábor rodičů s dětmi - desátý ročník

Letní pobyt pro rodiče s dětmi je tradiční akcí pořádanou v době letních prázdnin.

Letos poprvé byl každý turnus na jiném místě, ale se stejným programem. Vypravili jsme se do lesa „Řáholce“ za loupežnickou rodinkou. Rozdělili jsme se do tří družstev, vyrobili si vlastní vlajky a každé družstvo si vymyslelo svůj bojový pokřik, kterým jsme každý den zahajovali i zakončovali soutěžní klání. Všechny děti si hned na začátku vyrobily za pomoci rodičů nebo prarodičů bodovník, do kterého pak po celý týden sbíraly body.

Dopoledne jsme vždy něco vyráběli a potom si zacvičili. A tak nám po chvíli snažení před chaloupkami svítily lucerničky a v chatičkách všem dětem přibývaly jejich výrobky. Rodiče si mohli svou zručnost vyzkoušet i při večerní výrobě, kde si vyrobili nádherné papírové kytky.

Odpolední programy byly soutěžní, a tedy i více sportovní. Závodili jsme v Šestiboji družstev a Olympiádě. Prošli jsme dva Pohádkové lesy s úkoly, zašli na poštu s vlastnoručně vyrobenými pohledy a na závěr týdne se zúčastnili i oblíbené Pouti. V lese „Řáholci“ bylo připraveno devět úkolů, za které děti dostávaly body, jež pak ve směnárně vyměnily za táborové peníze a mohly nakupovat v krámku na závěrečné Pouti.

Ani po večeři program nekončil. Byl nástup s rozdáváním nových bodů a skotačením při dětských písničkách. Stihli jsme i táboráky s opékáním hadů a buřtů. Dostalo se dokonce i na stezku odvahy. Nejdříve šly po setmění samy děti. Po svítících koulích došly až k Cipískovi, který pro ně měl odměnu za statečnost. A když byla úplná tma a všechny děti spaly, vydali se do lesa i rodiče.

Týden nám rychle utekl a už tu byl závěrečný večer. Rozdaly se táborové diplomy, medaile, dárečky a spočítaly body, abychom věděli, kdo vyhrál.

Počasí nám i letos přálo a ve volném čase jsme si užili koupání a hraní jak s rodiči, tak i s novými kamarády.

Já i kolektiv všech lektorek se těšíme na setkání s vámi na pohybových nebo výtvarných kurzech pro rodiče s dětmi od dvou let, na pohybových kurzech pro děti a na ostatních akcích Studia Neposedná pastelka a také na cvičeních v TJ Sokol Roztoky. Informace o volných místech najdete na níže uvedených webových stránkách. 

Martina Sasková

www.neposedna-pastelka.wz.cz,

www.sokroz.cz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Letní tábor rodičů s dětmi | Martina Sasková
Bezlepková strava | Vladimíra Drdová
Rožálek v září | Václava Bromovská

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.