Na Řivnáč již podeváté!

Je každoročním obyčejem Občanského sdružení Levý Hradec, že 21. srpen jest vyhrazen výstupu na bájný vrch Řivnáč, jehož účastníci vzdají hold svým předkům, kteří nikdy neváhali vystoupit na vrchol tohoto legendárního kopce, aby se pomodlili za trochu toho deště pro svá pole, zahrady i sady.

Současníci vystupují v tento den na vrchol nejen proto, aby uctili tento bohulibý obyčej svých předků, ale aby i vzpomněli vstupu vojsk Varšavské smlouvy, ježto jim i jejich otcům změnil či zkazil život.

Tento rok na vrcholu připomeneme památku iniciátora a otce-zakladatele tohoto výstupu, žalovského patriota, pana Ladislava Kantora (1945-2015) hromadným vypuštěním héliových balónků s jeho fotografií  k oblakům.

Výstup na Řivnáč

Onen pěší výstup je vždy charakterizován rozvážným krokem, úsměvnou pohodou a přátelskými rozhovory. Na vrcholu Řivnáče se znovu otevře krajina s pohledem na horu Říp i na nad blízkou Podmorání vzkvétající skládku Regiosu, výsledek to lidského úsilí. Setkání je vždy zakončeno zpěvem vlastenecké písně Čechy krásné, Čechy mé.

Po sestupu se pak účastníci uchýlí do restaurace Na Hřišti k přátelskému posezení, debatám plným jemné ironie i vzpomínek, jakož i za účelem kvalitního občerstvení.

A tak zveme své milé spoluobčany, členy i nečleny všelikých stran a hnutí, věřící i ateisty, přátele turistiky, tradic, humoru i ptákovin k účasti na této akci konané 

v pátek 21. 8. 2015 v 18.00 hod. v Žalově.

Prezentace: v 17.30 v restauraci Na Hřišti. Každý účastník obdrží Pamětní list!

Oděv a výstroj: pevná turistická obuv, nepromokavý plášť či bunda, cepín či hůl, vhodná pokrývka hlavy.

Program:

a) Tradiční soutěž o co nejrozvážnější krok

b) Vzpomínka na předsedu OS Levý Hradec L. Kantora  vypuštěním héliových balónků k oblakům

c) Společný zpěv písně Čechy krásné, Čechy mé.

KVALITNÍ OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO!!!

Stan. Marušák

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.