Na Řivnáč již posedmé!

Po nemalém úspěchu předchozích ročníků se i letos opět vydáme na Řivnáč a uspořádáme již sedmý výstup na tento bájný vrch s již tradičním názvem ,,Dobytí vrchu Řivnáč během jediného dne bez použití kyslíku“. Je nad slunce jasnější, že termín našeho setkání zůstává zachován: 21. srpen, den obsazení Československa bolševiky v r. 1968.

Jak už víte z let předchozích, inspirací nám byl náhodný nález části pamětí žalovského písmáka J. F. Chalupeckého ze sedmdesátých let minulého století. Píše, že: ,,...v roce 1889 se místní rodáci poprvé vydali na vrch Řivnáč, aby modlitbou obnovili pohanský zvyk, jenž je popsán i v Kosmově kronice! Každoročně vycházeli poutníci na Řivnáč, aby se pomodlili za trochu deště, který by zkropil jejich vyprahlá pole i zahrady. Reálnost tohoto staletého jevu můžeme sledovat dodnes. Jakmile se k Řivnáči blíží od severozápadu či západu slibné temné mraky, nad vrcholem se nějak rozplynou - a nic“!

I loňského roku jsme se chystali na výstup uprostřed lijáků, leč v rozhodném okamžiku Řivnáč opět nezklamal, jak popsáno výše. Vyšli jsme tedy v příjemném počasí, které nás neopustilo ani v nočních hodinách při tradičním semináři. Tento jev (fenomén Řivnáč) byl samozřejmě hojně diskutován hlavně po sestupu, v příjemné zahradní restauraci Na Hřišti, za účasti předních klimatologů i tlučhubů ze širokého okolí.

Viktor Sodoma na Řivnáči

Letošní, minulý i předminulý rok v témže čase hrozily i předčasné volby, které jsou u nedospělých národů již tradičním obyčejem. Zdá se, že tzv. vládní krize přinese znovu (vedle již tradičních témat) i oblíbený seminář na téma Cimrmanova dílka ,,Jak chudák ještě do větší nouze přišel“...

A tak zveme své milé spoluobčany, přátele turistiky, tradic, humoru i ptákovin k účasti na této bohulibé akci konané ve středu 21. 8. v 18.00 hod. v Žalově.

Prezentace:

V 17:30 v restauraci Na Hřišti. Prezentace je dle zákona o ochraně osobních údajů povinná. Každý účastník obdrží pamětní list a bude za odměnu zapsán do Cibulkova seznamu!!!

Oděv a výstroj:

Pevná turistická obuv, nepromokavý plášť či bunda, cepín či hůl, vhodná pokrývka hlavy.

Program:

a) Tradiční soutěž o co nejrozvážnější krok

b) Populární soutěž s názvem ,,Kdo nenajde ani jednu houbu“

c) Projev předsedy OS Levý Hradec

d) Společný zpěv písně ,,Čechy krásné, Čechy mé“.

KVALITNÍ OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO!!!

Za občanské sdružení Levý Hradec
Ladislav Kantor

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.