Náhradní prostory pro činnost sdružení Roztoč

S vědomím narůstajícího počtu dětí a potřebnosti prostorů pro školní i mimoškolní aktivity pracuje sdružení Roztoč již několik let na možnosti vzniku nových prostor pro svou rozvíjející se činnost. Hlavní zázemí pro dosavadní činnost sdružení poskytuje pronajatý prostor v družině ZŠ Roztoky - 1 třída a sklad. Tento prostor však vzhledem k neustálému nárůstu počtu žáků škola potřebuje pro zajištění výuky.

Po dlouhodobém neúspěšném úsilí o výstavbu Domu volnočasových aktivit v Palackého ulici ve spolupráci s městem, jehož projekt sdružení Roztoč připravilo až do fáze stavebního povolení, jednání s různými majiteli o možnosti pronájmu či prodeje soukromých objektů v Roztokách, jsme jako nejpřijatelnější a nejrychlejší možnou variantu vyhodnotili výstavbu modulového objektu, který by nahradil dosavadní pronajaté prostory v ZŠ, a umožnil tím pokračování v naší činnosti.

Na dubnovém zasedání rady města byl schválen pronájem pozemku pro tuto stavbu v prostoru za městskou knihovnou v Jungmannově ulici. K dnešnímu dni se nám na výstavbu modulového objektu podařilo získat investiční dotaci od MŠMT a finanční příspěvek od Letiště Praha, které představují necelé 2/3 celkových nákladů.

V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele, usilovně pracujeme na vyřízení stavebního povolení a získání dalších finančních prostředků. V ideálním případě bychom stavbu rádi zahájili během letních prázdnin a co nejdříve přesunuli činnost do nového prostoru. Vše ale závisí na finančních prostředcích, termínech získání potřebného stavebního povolení a technické připravenosti pozemku pro připojení sítí.

Dita Votavová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.