Nepřesazujte městský majetek

Nově vysazené pásy květin v ulici Jana Palacha zdobí město už od prvních jarních dní a objevují se stále nové a nové druhy ze směsi, která zde byla vysazena. Bylo příjemným zjištěním, snad i překvapením, že ty nejnápadnější květiny, jako tulipány nebo narcisy, zdárně odkvetly, aniž by si je někdo řezal domů do vázy anebo je ničil nějaký vandal.

Ale po pár týdnech se objevili lidé, kteří by něco tak pěkného, jako je v ulici Jana Palacha, chtěli mít doma na své zahrádce nebo před svým domem. Cibulí je v pásech spousta (zahradníci jich celkem vysadili 1500), tak jich tam pár desítek přece scházet nebude. Jedna osoba, a to již poměrně úctyhodného věku, pečlivě dloubající cibule, se svým záměrem vylepšit si okolí svého domečku vůbec netajila. Možná si to dotyčná ani neuvědomovala, ale poškozovala městský majetek. Prostě kradla.

Během jara, kdy byly pokládány pásy trávníku, pokračovala výsadba a byl instalován mobiliář, se v ulici Jana Palacha pohybovaly kolem zeleně desítky lidí. Naprostá většina z nich ve službách města, často přímo "v dresu" Technických služeb. Pokud byste však náhodou uviděli někoho, jak pilně dloube v zeleném pásu cibule a má zjevně úmysl zkrášlit svou zahradu, vytočte 602 666 458 a městští strážníci s ním povedou řeč, která může skončit i tím, že věc bude postoupena Policii ČR jako podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Jaroslav Huk,

předseda komise ŽP

Radka Reváková

oddělení ŽP

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.