Neučíme se pro školu, ale pro život...

Výprava za reportáží do zákulisí pražské zoo

Opakování - matka moudrosti

Přesně v duchu přísloví shrnuji pár informací: od září začíná pedagogicko-psychologická poradna Lexik pracovat jako samostatné školské zařízení s jednodušší administrativou. Všechna naše vyšetření mají stejnou platnost jako vyšetření ve státní PPP a certifikovaná potvrzení, která budete pro vaše děti potřebovat, jsou v souladu s platnými právními předpisy. Logopedie pod vedením zkušené klinické logopedky začala fungovat každé liché úterý. Objednávat se můžete telefonicky či e-mailem. Grafomotorika pro zdárný rozvoj předškoláků bude probíhat každý čtvrtek od 17. září a každý účastník obdrží soubor pracovních listů.

Myslíme na všechny

Protože je naší snahou uspokojit studijní zájmy všech věkových kategorií, otvíráme letos nové jazykové kurzy pro seniory, kterým nabízíme výuku angličtiny, němčiny a francouzštiny s možností docházení lektora do seniorského domu či klubovny, pokud zdravotní stav studentů nedovolí docházet do Lexiku. Pro velký zájem v loňském školním roce o kreativně-vzdělávací blok pro předškoláky nazvaný Malý objevitel s angličtinou jsme pro nový školní rok přidali ještě jeden den. Děti tak budou rozděleny do dvou skupin podle věku. V minulosti oblíbené kurzy češtiny pro cizince nabízíme letos přes angličtinu a ruštinu.

Kromě vzdělávání i něco navíc

V naší recepci se můžete i občerstvit. Podáváme kvalitní kávu (s naší kartičkou je každá šestá zdarma), čaj, nealkoholické nápoje a nějakou tu sladkost. Pokud si studenti zapomenou psací potřeby, nemusejí zoufat. K zakoupení zde najdete i sešity a tužky, po návštěvě pedagogicko-psychologické poradny u nás můžete pořídit potřebné publikace na téma dyslexie, dysgrafie nebo například příručku s návodem, jak pracovat s dětmi s lehkými mozkovými dysfunkcemi.

Když je chuť pracovat...

Ženy 50+, které se účastní rekvalifikace v rámci projektu Profesionální péče o děti, mají již za sebou půl roku pilného studia i praxe. Projekt podpořený Operačním programem Praha - Adaptibilita bude v říjnu ukončen zkouškou pod kontrolou Ministerstva práce a sociálních věcí. Současně probíhá i třetí běh rekvalifikací pro chůvičky. Lexik těmito kurzy dosud umožnil již více než padesáti ženám uplatnit se v nových pracovních pozicích.

Chystá se: Začátkem podzimu se mohou zájemci znovu ponořit do tajů novinářské práce v dalších mediálních kurzech.

Čtvrtý ročník oblíbeného Novinářského tábora, letos na téma Zvířátka, proběhl koncem léta. Výsledek práce mladých žurnalistů pod vedením publicistky JUDr. Jitky Lenkové najdete na našich webových stránkách v ročence Roztocký lexikon.

Více na www.lexik.cz, nově i na Facebooku.

V případě jakýchkoli dotazů pište na info@lexik.cz nebo volejte na 739 034 000.

Za kolektiv Lexiku

Renáta Šťastná

Rožálek v září

I přes nadprůměrné letní teploty proběhl v srpnu v roztockém mateřském centru Týden řemesel.

Před horkem jsme se s dětmi schovali hned do několika ateliérů a řemeslných dílen. zde děti viděly techniku zdobení smaltovaného nádobí a každý si nasmaltoval vlastní hrneček s talířkem. Následující den jsme pak v keramickém ateliéru točili na hrnčířském kruhu.

Během týdne jsme navštívili také Království železnic a zoopark v zájezdě, kde se děti seznámily nejen se zvířátky, ale také s péčí o ně a jejich obydlí.

Bohužel jsme kvůli téměř tropickým vedrům letos nenavštívili řemeslnou vesničku Botanicus, tento výlet bychom rádi uskutečnili v měsíci září.

Děkujeme všem, kteří se na týdnu řemesel podíleli, a městu Roztoky za podporu akce.

na přelomu července a srpna se dočkaly rekonstrukce toalety a umývárna v herničce mateřského centra. zde patří poděkování šikovným řemeslníkům a především letišti Praha za finanční dar.

ve druhé polovině září připravujeme BAZÁREK podzimního a zimního oblečení a 2. října se můžete těšit na podzimní slavnost s Beruška Bandem. 

Více informací o harmonogramu akcí naleznete na www.rozalek.cz 

Václava Bromovská

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.