Roztoky získají akvapark

Vydáno 1. dubnaPodle tiskové zprávy vydané Městkým úřadem v Roztokách rozhodla Rada města na svém mimořádném zasedání jednomyslně o vybudování akvaparku za 1,5 mld. Kč poté, co byl projekt schválen Evropským fondem regionálního rozvoje (EDRF). 80% částky poskytne Evropská unie, zbytek zaplatí město ze svého rozpočtu.

Pro umístění akvaparku bylo vybráno rozsáhlé prostranství na konci Tichého údolí. „Je zde přirozený zdroj vody a navíc se tím vyřeší věčný problém, co s touto lokalitou,“ říká starosta města Jan Jakob. Podle místostarosty Stanislava Boloňského se navíc na stejném místě v minulosti už koupaliště nacházelo.

Projekt spolufinancovaný evropským fondem počítá s kapacitou 4000 uživatelů a parkovištěm pro 1200 vozidel. Zařízení vytvoří přes 300 pracovních míst.

Záležitost má i své kritiky, kteří poukazují především na významnou finanční zátěž pro městský rozpočet. Pochybnosti však rozptyluje radní Roman Jandík: „Máme rezervy a navíc disponujeme dostatečným majetkem, kterým můžeme ručit za úvěr. Jestliže k nám chce EU nalít přes miliardu korun, nemůžeme to ignorovat.“ Město dá do zástavy radnici, školu a vodovod.

Objevil se i návrh pojmenovat akvapark po zesnulém prezidentu Havlovi. Tím se ale městská rada dosud nezabývala.

Akvapark by měl otevírat své brány za dva roky, k 1. 4. 2014.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Jupííí...

Škoda, že jste tuto zprávu nenapsali včera. Radovala bych se víc ;-)

Nejhorší je, že v tomhle

Nejhorší je, že v tomhle městě by to bylo docela dobře možné. Ale jinak dobrý, pobavili jste mě. :-)

a vy mně taky i s aprílem :-)

:-)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.
Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Czech Republic
Toto díloRoztoky získají akvapark – jehož autorem je Roztoky.com, je šířeno pod licencí Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Czech Republic.