BB ve Václavce

Divíte se, co je BB? To je bohatý březen ve Václavce. Měli jsme prostě v březnu po zimních měsících plných mrazu a sloty spoustu aktivit.

Zajímavé bylo téma ptáčků a krmítek z přelomu února a března. Zpívali jsme o vrabčákovi, jak huboval na zimu, a děti se naučily několik říkanek o ptáčcích a jejich krmení. Vyráběli jsme krmítka různými technikami, jak ta z papíru, kartonu, ruliček, vaty, suché trávy, lepená ze semínek, tak ta skutečná, zalitá lojem, která jsme pak na zahradě pozorovali, jak se zmenšovala a zmenšovala, až je ptáčci zbaštili docela. Učili jsme se pár základních druhů našich ptáků a nakonec jsme byli na výstavě „Co děje se zvířatům, stane se i lidem“ ve Středočeském muzeu. Tam jsme jednotlivé ptáky poznávali - sovu, kachnu, labuť, slavíka, kosa, vlaštovku, drozda... Nejlépe děti poznaly čápa a nejvíc je zaujal obrovský orel „letící“ u stropu nad jejich hlavami. Viděli jsme i další zástupce živočišné říše - obojživelníky, plazy i drobné savce. Exempláře vydry a bobra se nám zdály veliké! U rysa jsme se vyfotili. Celodopolední výlet jsme zakončili svačinkou v zámecké zahradě.

14 dní v březnu jsme se věnovali oblékání sebe, oblékání panenek a pojmenovávání všech částí oblečení a děti si vyrobily oblékací panáčky i z papíru, kterým jsme každý den domalovali jeden kus oblečení a pak je systémem suchých zipů oblékali. Děti z toho měly velkou radost a vrstvily jim oblečení na zimu nebo vysvlékali, když jsme se rozhodli, že se oteplilo.

V březnu jsme byli dvakrát na dopolední exkurzi ke koním v Holubicích. Prošli jsme si stáje, z ohrady děti přivedly Ba-rouška, kterého čistily - hřebelcovaly, kartáčovaly, pročesaly mu hřívu i ocas. Statečný Jenda vyčistil i kopyta! Mezitím nám trenérka připravila menší klisničku Lady a ta děti za odměnu povozila. My jsme se zatím pomazlili s canisterapeutickou retrívřicí, která chtěla aportovat, a dvěma kočkami. Na závěr oba koníci dostali tvrdé pečivo a chleba. Děti se vůbec nebály a obě dopoledne se zvířaty jsme si moc užili!

Ve čtvrtek 22. se maminky sešly poněkolikáté s milou lektorkou paní Jitkou Michalcovou na kurzu scrapbookingu - tvořivé technice s ozdobnými papíry, raznicemi, řezačkou, ozdůbkami, samolepkami, razítky a dalšími výtvarnými potřebami. Tvořily jsme velikonoční přáníčka, leporela z cest a obrázky na stěnu. Každé dílo bylo originál a všechny jsme odcházely moc spokojené.

V pátek 30. března jsme se vypravili do kina ve Velkých Přílepech na animovaný film o modrém papouškovi RIO. Do kina pojedeme pošesté, zatím jsme nevynechali jediné představení. Pro děti je to odpolední výlet, autobusem i s batůžky se svačinou. Zvládají to i ti nejmenší, kteří jinak po obědě spí. Takhle mají program a napínavý děj jim usnout nedá. Domů se vracíme po šesté hodině naprosto znavení.

V dubnu jsme uspořádali dvě tvořivé dílničky pro rodiče s dětmi - Velikonoční s tvorbou kraslic a s výukou pletení pomlázek nejen pro tatínky a ke konci dubna Scrapbookovou ke Dni matek. Těšíme se na nové dětičky na příští školní rok, zápis proběhne v první polovině května. Více na www.hlidanivaclavka.webnode.cz.

Za kolektiv hlídacích tet
Irena Čermáková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Ve Václavce zase jedééém | Irena Čermáková
Jaro ve Václavce | Irena Čermáková
Jarní aktivity na ZUŠ | Bohumír Šlégl
S Václavkou za koníky | Irena Čermáková
Barevný podzim ve Václavce | Irena Čermáková

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

How to disable singature?

Hi :). I am from Netherlands and i don't know how can i disable my signature? Regards :)

Starve.io - how wish can you survive?

Starve.io - how large can you survive? Starve.io is a multiplayer .io game around survival. You call to suggestible the entirely and voraciousness by means of crafting diverse items. Start nearby hitting trees to gather wood, then mastery a dunderpated pickaxe to draw stones. Heap enough wood and stones to be able to bod a campfire to obstruct faint in the night. Don't thoughts to gather berries or hunting animals to exhaust your hunger. Be aware of other inimical players that muscle kill you! Look at the map to know the location of the resources. Can you impressionable the comfortless arctic evensong and any other threats? Assets c incriminating evidence luck in this brand-new .io gamble!
The game has numberless similarities to Minecraft and uses sundry equivalent game mechanisms. The crafting possibilities are non-stop - undertake prohibited singular combinations of materials to keep company with what items can be made. Impel dissimilar tools so that complex processes such as mining can be undertaken.

Aside from crafting, get-together eats is important. Players can gear sustenance such as wheat and melons and produce their own comestibles supply. Alternatively, players can investigate self-willed animals and while away them such as cows, deer, and sheep. The unseasoned substance can be cooked using awaken and eaten to well provided health.

In perpetuity use the mini map to look at the come and descry signal spots. Also, be unwavering to undertake shelter during the night. Manifold monsters come in at tenebrousness and will rush players. Without firelight (such as torches), or weapons, players commitment be defenceless.

Remember that if a instrumentalist dies, they inclination dissipate all of their elevation, materials, and items and have to start again! Be careful in this precarious existence and do what you can to survive.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.