Odraz konečně ON-LINE na Roztoky.com

Městský časopis Odraz můžete nyní číst konečně i v pohodlné internetové podobě. Po několika měsících příprav spustil server Roztoky.com přebírání jeho článků a obsah Odrazu bude teď dostupný vždy krátce po distribuci své papírové formy.

Po mimořádně úspěšném rozjezdu projektu Roztoky.com jsme začali přemýšlet, jak jeho technický potenciál dále využít. Všimli jsme si, že Odraz nemá rozumnou elektronickou podobu a proto jsme město oslovili s nabídkou, že zajistíme přebírání článků do našeho redakčního systému a poskytneme tak lidem lepší přístup k informacím, přičemž veřejný rozpočet to nebude stát ani korunu. Městská rada loni v létě tuto ideu odsouhlasila. Tím ovšem celá záležitost teprve začala. Ačkoliv jsme si ani v nejmenším nepřestavovali, že nám budou články předávány v úhledném balíčku převázaném mašlí, realita byla ještě mnohem svízelnější. Teprve tehdy jsme si uvědomili, jak propastný rozdíl vězí mezi světy médií tištěných a médií elektronických. Navíc Roztoky.com jsou nízkonákladový projekt udržovaný miniaturní skupinkou lidí v jejich volném čase, takže lidské zdroje jsou pro nás nesmírně vzácné a jediná možnost je veškeré naše procesy v maximální možné míře automatizovat. Z těchto důvodů nám přípravy na den „D“ trvaly o dost déle, než jsme původně plánovali. Nicméně povedlo se a nyní máte (téměř) celý Odraz elektronicky dostupný na dosah myši (je možné, že narazíte na drobné nedokonalosti, v tom případě budeme rádi za upozornění – systém stále vylepšujeme).

To ovšem neznamená, že Roztoky.com se stávají jen elektronickou verzí Odrazu a rezignovaly na vlastní obsah. Stále zůstáváme svébytným místním médiem, které uveřejňuje příspěvky od kohokoliv, kdo o to má zájem, ať už jde o názory, oznámení či pozvánky na kulturní akce, atd. S radostí také uvítáme pomoc každého, kdo by se chtěl na provozu Roztoky.com jakkoliv podílet. Řada autorů si oblíbila vícenásobné uveřejňování, kdy zasílá své příspěvky nám i do Odrazu současně, přičemž Odraz nabízí všechny výhody papírového média a my zase můžeme přinést rozšířené verze článků, více fotek, „klikací“ odkazy a mnoho dalšího. Konec konců, nemá smysl hrát si zde v mediální oblasti na nějakou nesmiřitelnou konkurenci. Naše město je na ni příliš malé.

Přesto má soukromé médium své nezastupitelné místo. Žádný veřejnoprávní sdělovací prostředek (Odraz nevyjímaje) nemůže být nikdy zcela imunní vůči občasným nápadům vládnoucích politiků usměrňovat jeho obsah ve svůj prospěch. Z jedné takové události byly Roztoky.com zrozeny a o tom, že se tak nedělo jen v naší obci, svědčí nedávná novela tiskového zákona, která oblast radničních časopisů reguluje. Za daleko účinnější řešení ale považujeme prevenci, kdy vedle veřejnoprávních médií existují i zdravá média soukromá, která jsou připravena případný deficit svobodné diskuse kompenzovat a zajistit pluralitu názorů. To je také důvod, proč do Roztoky.com investujeme tolik energie. Důvod, proč to má smysl.

za Roztoky.com
Tomáš Šalamon

Kam dál

Kvalita Odrazu | Eva Frindtová
Oprava a omluva | Stanislav Boloňský
Pozor na uzávěrku! | Město Roztoky
Vysvětlení a omluva | Jaroslav Drda
Omluva redakční rady | Redakční rada Odrazu

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Jak je možné, že Odraz mám

Jak je možné, že Odraz mám již dávno ve schránce, dávno i přečtený, ale stále není ZDE?

Dobrý den, možné je to snadno

Dobrý den,

možné je to snadno - články importujeme z podkladů, které dostáváme z MÚ. Bohužel se stává, že podklady z MÚ obdržíme přes naši veškerou snahu až nejbližší pracovní den po distribuci Odrazu, tj. v pondělí. V takovém případě samozřejmě nemůžeme nic moc dělat. My jsme technicky schopni provést import okamžitě, ale bez podkladů není z čeho. Čili Vaše výše uvedená výtka by spíš měla být směřována na město.
Každopádně díky za Váš dotaz, zachovejte nám přízeň

Petra Hradecká
Roztoky.com

Druhá věc je, že v podmínkách

Druhá věc je, že v podmínkách od města je stanoveno, že elektronická verze může být distribuována až po distribuci té papírové. Smysl této podmínky moc nechápu, ale město si to přeje a my to každopádně budeme respektovat. Faktem ale je, že - jak je psáno výše - podklady jsme zatím dostali včas jen jednou. Budeme se snažit s městem jednat, aby se to v budoucnu zlepšilo. Jsem si jist, že je to jen organizační nedopatření.

Odraz

Nezlobte se, ale to je opravdu neuvěřitelné!

V dnešní době, když chci reagovat na něco z Odrazu, musím čekat AŽ do pondělí?? To asi aby čtenář vychladl, aha!

Kam jinam mám tedy v tuto chvíli napsat výtku k nepravdivosti jednoho článku? Čekám už od včera až se to zde objeví. Možná mám celý článek opsat?? :/// Neuvěřitelné!

Asi opravdu do zítra vychladnu a nenapíši nic, to bude ten účel.

IMHO by zde měl být časopis dříve, než ho držím tištěný.

My bychom opravdu strašně

My bychom opravdu strašně rádi a ani technicky na naší straně nebrání vůbec nic tomu, aby tady ten obsah byl třeba ještě i před distribucí. Ale věc se má opravdu tak, jak bylo uvedeno. Obávám se, že jestli nechcete stačit vychladnout, můžete si to leda připravit a pak to sem zítra vložit. :-)

Doufám, že se nám to podaří prolomit alespoň do budoucna; nemyslím, že by za tím byl ze strany MÚ nějaký úmysl a věřím, že se to nějak zlepší. My se o to budeme každopádně snažit.

Když oni mají na úřadě hrózně

Když oni mají na úřadě hrózně moc práce. Chtělo by to nejspíš najmout ještě nejmíň další tři místostarosty, pak by možná stíhali.

Proluka v internetové verzi

Já jsem z Roztok, jsem ale teď nějakou dobu mimo, tak jsem si chtěla přečíst Odraz na počítači, ale zatím jsem ten poslední květnový nikde nenašla. Ve schránkách bývá Odraz dříve než je uvedeno, ale na netu to má zpoždění. No tak si ještě počkám a snad se dočkám :)

Co s našimi vilami čp. 110 a 125, využít nebo prodat, aj.

Při nedávné komentované prohlídce vil v Tichém údolí mně napadlo řešení, aby si město vily ponechalo
a zrekonstruovalo je pro potřeby Městského úřadu. Vily(čp. 110 a 125 by tak využili všichni obyvatelé Roztok.
A aj. by mne zajímalo, jestli už se uvažovalo o přemostění Vltavy mezi Roztokami a Klecany.
L.Křížková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.