Parking či neparking?

Osobně parkoviště na roztockém nádraží využívám zřídka, vlastně jen když se žena ráno zapomene déle v koupelně a nestíháme dojít na vlak procházkou. To pak jsem vděčný za rychlé zaparkování.

I proto jsem si se zájmem přečetl o návštěvě pana Dolínka, pražského náměstka pro dopravu, v Roztokách, kde společně s vedením města řešili možnost zbudovat P+R parkoviště, o kterém se už delší dobu mluví. Osobně od začátku tvrdím, že je třeba k podobnému projektu přistupovat velmi obezřetně, abychom v dobré víře neudělali z Roztok parkovací zónu pro okolní obce a neztratili možnost bezplatného parkoviště. Na stole nejsou žádná konkrétní čísla o kapacitě, ceně stavby a provozu parkoviště, takže se k němu nemohu detailněji vyjadřovat. Zaslechl jsem odhady o nárůstu o cca 40 míst a ceně cca 20 mil. Kč. Tedy půl milionu za místo. Kdyby tomu tak bylo, podobný předražený projekt bych nepodpořil.

Parkování v Nádražní

To ale není důvod, proč píšu tento komentář. Příliš totiž nevěřím, že se s parkovištěm v brzké době něco stane. Možná v to i doufám. Co by ale stálo za úvahu a dávám to jako návrh vedení města, aby se upravila plocha naproti budově nádraží, kde je křoví a neudržované mlází., u kterého se parkuje podélně Místo toho dejme zatravňovací dlažbu a za několik málo desítek tisíc získáme cca deset parkovacích míst čumákem ke zdi. Nezkoumal jsem, komu pozemky patří, ale věřím, že by se to dalo vyjednat rychleji než parkovací dům.

Ing. Roman Jandík
zastupitel města
předseda ODS Roztoky

Parkování v Nádražní

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.