Po špičkách: Tanec mezi poli

Kdo se v pondělí 20. června v podvečer zcela náhodou vypravil z Roztok přes Holý do Únětic nebo opačným směrem, jistě s údivem hleděl na roztančené dívenky pod modrou oblohou mezi zelenými poli, které sledovalo hojné publikum, jež se u té příležitosti setkalo z obou obcí na půl cesty.

Pod pedagogickým vedením MgA. Zuzany Smugalové se téměř devadesát tanečnic a jeden tanečník prezentovali ve skupinových choreografiích od nejmladšího tanečního věku nejen v tradičních tanečních pásmech pro nejmenší (Řemesla, Studánky aj.). K vidění byli i ptáčci, ovečky a vlci, únětické předškolačky skvěle zvládly tanečně pojatou Pohádku o řepě.

Ty trochu starší doprovázené živou kytarovou hrou Kateřiny Judové se zase staly vynalézavými princeznami z pověsti "O velkém zvonu Svatovítském".

Reprodukované zazněla Ieva's polka finské skupiny Loituma, na české Yellow sisters či Zuby nehty efektně tančili Mravenci a Moli. Zcela nový námět byl pod názvem Noc v deštném pralese zpracován prostřednictvím taneční improvizace dvanáctiletých dívek. Choreografie pro nejstarší tanečnice využila jako inspiraci i doprovod electro-swingovu skladbu Memories.

V tradičních i nových originálních choreografiích se zúročila také odborně vedená výuka tvořivé taneční výchovy, ke které se Studio Po špičkách hlásí. Viděli jsme ladný tanec s nápaditostí a vtipem, dech se tajil nad krásou pohybu, hudby a krajiny, přesněji všeho neoddělitelně propojeného.

Nečekaná byla téměř profesionálně působící všeobecná zodpovědnost dětí během vystoupení.

Ta ovšem nemohla (a ani nechtěla) překrývat jejich všeobecné nadšení pro tanec.

To naplno propuklo při závěrečné "Svatojánské". Společný tanec všech účinkujících na hudbu Hradišťanu byl symbolickým rozloučením před prázdninami.

Marcela Marková

Studio Po špičkách

bude v případě zájmu na začátku nového školního roku 2016-2017 individuálně doplňovat jednotlivé třídy všech věkových skupin.

Pravděpodobně bude otevřena i nová nejmladší skupina od 3 let (v čase, který bude upřesněn později) a opět se nabízí vznik samostatné klučičí třídy od 5 do 10 let se specificky vedenou výukou.

Zápis pro nové zájemce či možnost individuální domluvy nebo upřesnění proběhne ve čtvrtek 1. září 2016 od 16 do 18 hodin v Sokolovně Roztoky a v pátek od 12 do 14 hodin v Sokolovně Únětice.

Pro bližší informace, elektronickou přihlášku a kontakty sledujte www.tsposickách.cz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.