Podruhé málem do půlnoci

Nově zvolená rada města se podruhé sešla 1. prosince v plné sestavě a vyzkoušela si, jaké je to, putovat domů v čase blížícím se hodině duchů. Je ovšem pravda, že z těch šesti a půl hodiny zabraly dobrou třetinu dva body, dlouhá diskuse o výstavbě v Nádražní ulici a neméně náročná debata nad vilami čp. 110 a 125 v Tichém údolí.

Co k těmto bodům dodat... V případě Obytného komplexu Nádražní, jehož investorem je roztocká firma Pohl, mělo minulé zastupitelstvo na stole kompromisní variantu zástavby, v níž investor řadu požadavků města akceptoval - jenže zastupitelé tento návrh neschválili. A tak má nyní vedení města proti investorovi, který získal již územní rozhodnutí, hodně nelehkou úlohu. Naštěstí je firma ochotna dále jednat a k prvnímu jednání mezi zástupci firmy a starostou města již došlo. Radní vznesli řadu připomínek a námětů, jimiž může město argumentovat, aby dosáhlo přijatelnější podoby zástavby, míra jejich uplatnění však bude výsledkem dalších jednání a oboustranné vůle.

V příběhu vil čp. 110 a 125 nastal další obrat. Radní dospěli k závěru, že rozhodnutí zastupitelstva jednu vilu (čp. 110) prodat a druhou upravit pro veřejné účely bylo unáhlené a pověřili místostarostu Novotného, aby řídil přípravu studie, která popíše stav vil, zhodnotí je jako majetek a vyčíslí zhruba náklady na rekonstrukci. K tomuto rozhodnutí přispěl i dlouho přehlížený fakt, že na obě nemovitosti existuje předkupní právo firmy, která měla být v roce 2000 kupcem těchto vil (a navíc čp. 105 a 124), ale od smlouvy odstoupila. Rada doporučila zastupitelstvu, aby své podzimní usnesení revokovalo a vyčkalo výsledků této studie.

Také několik dalších bodů rada předjednala před zasedáním zastupitelstva: podpořila návrh upravené obecně závazné vyhlášky o poplatcích, doporučila akceptovat cenu vodného a stočného na rok 2015 a postavila se za návrh zrušit v Roztokách herny.

Příznivou zprávou je výrazný posun v hledání prostor pro dětskou skupinu, jejíž zřízení umožnil nově zákon - vhodným objektem pro úpravy by mohl být objekt u hasičské základny, a tak město bude na úpravy pořizovat projekt.

Zbylou agendu tvořily tradičně nájmy a pronájmy, věci týkající se chodu úřadů a zprávy z komisí. Zejména stavební komise je zavalena novými projekty a rada se právě nad její zprávou naposledy v první prosincový den zadrhla - málem do té hodiny duchů.

Jarda Huk

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Maraton s dobrým koncem | Jaroslav Huk
Z jednání městské rady | Marie Šlancarová
O čem jednala rada | Marie Šlancarová
Na rozcestí | Jaroslav Huk

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.