Pořád se něco děje - a není toho málo

Tak nám začalo jaro. A zatímco počasí se mění jen zvolna, s nevšedními událostmi se nám roztrhl příznačný pytel. Tím nevšedním myslím například to, že špalíry jásajících Číňanů podél Evropské třídy jsme tu ještě neměli. Při jejich sledování jsem si nemohl nevzpomenout, jak jsem v těchto místech před dávnými lety (ani počítat to nechci) musel se školou povinně vítat jiného orientálního mocipána, jistého šáha Rézu Páhlavího. Vypadalo to hodně podobně. Akorát že největší aplaus z celé kolony diplomatických vozů tenkrát sklidilo auto z velvyslanectví USA. A pak jsme se schválně loudali zpátky do školy, abychom nestihli písemku z češtiny. 

Imigrační krize už má dopady i v Roztokách. A ne ledajaké. Jediný článek v Odrazu reagující na postoj zastupitelstva se stal katalyzátorem reakce, jejímž výsledkem je rozpad radniční koalice. K těmto událostem se ostatně v čísle vyslovuje mnoho autorů. Klidně by to mohlo být téma měsíce.

Ale není, tím jsou dva různé pohledy na připravovanou výstavbu v Nádražní ulici. Spory o budoucí podobu této lokality pomalu spějí k rozuzlení, i když úřední šiml si určitě ještě párkrát zařehtá.

Obdobný, skrytý, leč o to dramatičtější spor zuří i o lokalitu Dubečnice. Ekospol uspěl u soudu, který městu Roztoky nařídil do půl roku vydat na toto území regulační plán, nebo zrušit stavební uzávěru. To bude ještě zajímavé.

Důležitá změna čeká roztockou základní školu. Do konkurzu na nového ředitele či ředitelku se přihlásili čtyři uchazeči. Konkurz proběhne tak, aby rada města mohla novou hlavu školy jmenovat v květnu. V konkurzní komisi mimo zástupců města zasednou také zástupci kraje, školní inspekce, ředitel jiné školy, předsedkyně školské rady, členka roztockého pedagogického sboru a svou pozorovatelku vyšle i školní odborová organizace. Výsledné pořadí uchazečů v konkurzu tak bude stanoveno dostatečně objektivně. To zdůrazňuji proto, že po Roztokách už zase jako vždy běží neuvěřitelné konspirační smyšlenky o tom, jak je vše předem zmanipulované a připravené.

I na Facebooku se člověk hodně dozví. Je úžasné, kolik je mezi námi odborníků, kteří všemu rozumějí a na všechno mají jasný názor. Máme to štěstí, my Češi.

Ani nepotřebujeme vládu odborníků. Jsme totiž národ odborníků.

Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Slovo starosty | Jan Jakob
SIovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Zase nove vedeni

Pane Drdo, konspirace?

I obycejny laik a obcan mesta si spocita, ze od roku 2003 mela roztocka zakladka nejmene 5 (slovy pět) reditelu a kolik mela osob, poverenych rizenim skoly si uz bezny obcan ani nepamatuje.

Myslim, ze kazdy rodic se zakladni skole v Roztokach vyhne a dite da jinam.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.