Potírání zločinu v Roztokách

Za minulý měsíc jsem se několikrát setkal s pozoruhodnou situací na Tyršově náměstí. Ve večerních hodinách přijíždí jeden z posledních autobusů od Prahy a na vystupující u bistra na druhé straně Lidické ulice již „číhají“ příslušníci městské policie. Jdou najisto. Spousta lidí si v pozdních hodinách zkracuje svou cestu přes prázdné náměstí a Masarykovu ulici mimo vyznačený přechod pro chodce. Následuje blikot modrých světel, rychlý přejezd na druhou stranu křižovatky, zablokování jízdního pruhu, kontrola dokladů, demonstrace síly pohrůžkou vysoké pokuty ve správním řízení, vše končí nižší pokutou nebo domluvou. Následně strážníci zajedou zpět k bistru a čekají na další autobus. A že se ve večerních hodinách načekají.

Nechci se pouštět do polemiky nad tím, jestli je ten přechod postaven na nevhodném místě. Spíš mě zaráží, proč místo této činnosti strážníci raději více nezajíždějí do okrajových částí Roztok, odkud jsou často hlášeny krádeže kovů, automobilů nebo jejich vybavení a v neposlední řadě vloupání do chatek v zahrádkářských koloniích.

Ano, v ideálním městě, kde je perfektně zajištěno bezpečí obyvatel i jejich majetku, je na místě, aby se strážníci městské policie při nočních službách zabývali dolaďováním detailů, mezi které bezpochyby patří přecházení komunikace mimo vyhrazená místa. Podle mě se ale Roztoky v takovéto situaci nenacházejí.

Václav Strnad

 

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

:-)

co se dá na tohle říci? Mám podobnou zkušenost se snědým obézním strážníkem :-)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.