Pravidla

Vaše příspěvky jsou vítány

Vaše příspěvky jsou srdečně vítány. Rádi umístíme Vaše texty, úvahy, názory, zprávy a oznámení, stejně jako videa, fotografie či jiné materiály. Prosíme, seznamte se s níže uvedenými pravidly a své příspěvky nám zašlete na následující adresu:

info@roztoky.com

Materiály jsou uveřejňovány průběžně. Pokud máte problém zaslat rozsáhlejší soubor dat (video, obrázky...), kontaktujte nás a na řešení se dohodneme.

Pravidla

Abychom udrželi úroveň webu a jeho hodnotu pro čtenáře a zároveň dokázali zajistit provoz serveru v podmínkách, kdy se mu jeho správci věnují ve svém volném čase, stanovili jsme několik jednoduchých pravidel. Přečtěte si je prosím předtím, než nám pošlete svůj příspěvek. Jeho odesláním s nimi vyjadřujete svůj souhlas.

 1. Uveřejněné příspěvky musí mít charakter novinového článku a musí být podepsané skutečným jménem autora. Anonymně můžete své názory vyjádřit v komentářích k jednotlivým článkům (přečtěte si prosím oddíl "Anonymita na tomto webu"), popř. v diskusním fóru města.
 2. Články musejí odpovídat české legislativě. Zakázána je podpora hnutí vedoucích k omezení práv a svobod občanů, šíření dětské pornografie a podobné aktivity.
 3. Články musí být v souladu s českým autorským právem, za což odpovídá autor.
 4. Články by se měly alespoň rámcově týkat Roztok (v okrese Praha-západ) nebo by alespoň měly být pro obyvatele tohoto města něčím zajímavé.
 5. Není v silách provozovatelů zajišťovat jazykovou korekturu a podobné editační služby. Za jazykovou úroveň článku odpovídá autor.
 6. V případě pokusu o zneužití služby (např. zahlcení) si vyhrazujeme právo na adekvátní protiopatření.
 7. Jednou uveřejněný příspěvek nelze později stáhnout. 
 8. Příspěvky budou uveřejněny co nejdříve po jejich obdržení. Z organizačních důvodů nemůžeme garantovat žádný konkrétní termín, ale pokud by něco bránilo jejich umístění v horizontu 48 hodin, budeme se snažit dát Vám vědět, v čem je problém.
 9. Autor může společně s článkem navrhnout 1 až 5 klíčových slov, která budou k článku připojena. Klíčová slova by měla vystihovat obsah článku a usnadnit jeho vyhledávání a propojení s jinými, kontextově příbuznými články. Budeme se maximálně snažit vycházet Vašim návrhům vstříc, editoři Roztoky.com však mohou klíčová slova změnit, pokud jim nebudou připadat adekvátní. Pro formulaci klíčových slov doporučujeme použít níže uvedený návod. Pokud klíčová slova neuvedete, doplní je editor.
 10. Vítáme nejen textový obsah, ale i fotografie, zvukové záznamy či videa nebo jiné přílohy. To vše dokážeme k Vašim článkům připojit. Autor však vždy ručí za to, že je takový obsah zveřejněn legálně a v souladu s autorským právem, tj. je buď sám jeho autorem nebo je oprávněn dílo použít na základě licenční smlouvy nebo jde o "public domain" – dílo, u kterého se jeho autor svých práv vzdal.
 11. Autoři příspěvků berou na vědomí a souhlasí s tím, že jejich příspěvek bude společně s ostatním obsahem tohoto webu pravidelně automatizovaně archivován systémem WebArchiv Národní knihovny ČR.
 12. Autor si může zvolit licenci, pod kterou budou jeho příspěvky publikovány. Pokud licenci nezvolí, budou jeho příspěvky chráněny autorským právem podle pravidel daných právní úpravou aktuálně platnou v České republice.

Vaše názory nás zajímají! Pošlete nám své příspěvky!

Odkazy v příspěvcích

Nevadí nám, pokud do svých příspěvků vkládáte odkazy na své weby. Standardně jsou zobrazovány v režimu "nofollow". Pokud chcete, aby šlo o normální odkaz a pomohli jste tak např. svému webu na vyšší místo ve vyhledávačích, napište. Budeme rádi, když na oplátku zase podpoříte Vy nás umístěním odkazu či ikonky na Váš web.

Jak na klíčová slova?

Každý článek by měl mít alespoň jedno, ale ne více než pět klíčových slov, která charakterizují jeho obsah. Klíčovým slovem může být slovo nebo krátké slovní spojení zpravidla v 1. pádě jednotného čísla. Často to bývají slova, která se v textu vyskytují nejčastěji, může ale jít i o výrazy, které v článku vůbec obsaženy nejsou, ale vyjadřují podstatu toho, co článek sděluje.

Klíčová slova by měla být volena neutrálně, s odstupem. Berte v úvahu, že je to služba pro čtenáře. Optimální metoda je nechat Váš článek někomu přečíst a potom jej požádat o vyjmenování jednoho až pěti slov, která jej bez přemýšlení jako první napadnou. Je-li mezi nimi slovo "Roztoky", škrtněte jej. Následně je dobré projít jiné články na podobné téma, nevyskytují-li se pod nimi synonyma slov Vámi navržených. Pokud tomu tak je, je dobré navrhnout spíše klíčová slova, která již byla použita.

Pokud se Vám zdá tento návod složitý, nedělejte si s tím hlavu. Nejde o život.

Anonymita na tomto webu

Články uveřejňované na tomto webu musejí mít uvedeného autora. V případě komentářů pod články je přípustná anonymita a to hlavně z toho důvodu, že neexistuje jednoduché a dostupné technické řešení, jak v případě komentářů totožnost přispěvatelů zajistit, ledaže bychom komentáře zrušili zcela, což nechceme.

Jsme rádi za Vaše komentáře, ale apelujeme na Vás, abyste se pod nimi podepisovali svým plným skutečným jménem. Anonymní příspěvky nebudou nijak penalizovány, mazány, apod., je však na každém, jak je bude vnímat. Váha nepodepsaného názoru by v očích čtenářů měla být problematická. Byli bychom rádi, kdyby se kolem zdejších diskusí vytvořila kultura, která chápe anonymní příspěvky jako cosi neslušného, nepatřičného, co se nedělá a na co se nereaguje. Jestli k tomu skutečně dojde a nakolik anonymní komentáře vadí, necháváme na laskavých čtenářích.

Přebírání článků z Odrazu

Od ledna 2012 přebíráme na základě tehdy platného rozhodnutí rady města články z časopisu Odraz. V září 2013 došlo k revokaci tohoto rozhodnutí. Nechali jsme si vypracovat právní analýzu, na základě které můžeme články přebírat i nadále, pokud autor nevysloví explicitní nesouhlas. Články jsou přebírány automatizovaně z veřejného zdroje.

Nesouhlasíte-li s uveřejněním Vašeho článku, dejte nám prosím vědět na výše uvedenou emailovou adresu.