Přijde město o milion korun? A kdo ho zaplatí?

Až budete platit městu daně, vzpomeňte si na tento článek. V minulém čísle časopisu Odraz jsem psal o nezdařeném projektu dětské skupiny v areálu Sokola s otazníkem - kolik bude roztocké daňově poplatníky tento rozmar ve finále stát?

Stručně připomenu, o co jde: jistě bohulibý původní plán na dětskou skupinu dopadl tak, že město bez stavebního povolení znehodnotilo sokolům dříve funkční objekt tak, že jej nadále již nelze používat. Mezi městem a Sokolem žádná smlouva uzavřená není. Zato má město starostou Jakobem podepsanou a platnou smlouvu se stavební firmou v hodnotě 2,1 milionu korun na realizaci dětské skupiny, ale dětská skupina nevznikne, protože se v objektu našel azbest.

Dotazoval jsem se na MÚ na způsob řešení této záležitosti a konkrétní odpověď jsem nedostal. Nicméně Rada města měla k dispozici materiál s nabídkou na likvidaci objektu za 724 000 korun. Tedy když to město rozbilo, vyřeší se to demolicí, kterou zaplatíme. Jenže to je cena bez projektu, bez částky, která byla již zaplacena stavební firmě na prvotní práce, a bez kompenzace, kterou po městu budou sokolové pravděpodobně chtít.

Částka, o kterou město přijde, pravděpodobně převýší jeden milion korun a bude zajímavé sledovat, po kom budou zastupitelé částku vymáhat, protože takto si funkci „řádného hospodáře“ těžko lze představit.

Ing. Roman Jandík
předseda ODS Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

nerozumim

muzete to prosim vysvetlit? ten azbest tam dodalo mesto nebo sokol nebo kdo zpusobil ten nalez azbestu a tudiz demolici? predtim nez byl azbest nalezen tak byla budova nezavadni? nerozumim

Odpověď

Dobrý den,
pokusím se dovysvětlit. Budova je Sokola. Azbest v budově byl historicky, tedy od stavby této budovy. Dříve bylo používání podobných materiálů bohužel běžné. Město chtělo objekt přestavět na dětskou skupinu, jenže nikdy na to nebyla ani smlouva mezi Sokolem a městem. Navíc nebylo ani stavební povolení, ale byl vysoutěžen stavitel, který na příkaz z města začal stavět, budovu rekonstrukcí poškodil, a pak byly práce zastaveny kvůli azbestu. Flagrantní tedy je, že stavělo:

- bez nájemní smlouvy mezi Sokolem a městem,
- bez stavebního povolení,
- bez přípravy a pořádného projektu, který by měl na azbest upozornit.

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat,

Roman Jandík

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.