Prosba o spolupráci - fotografie z dětství

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy si Vás dovoluje pozvat na výstavu „Dětský svět a móda během 20. století“, která začne 21. září letošního roku. Tato výstava bude připravena ze soukromé sbírky paní Miloslavy Šormové, která zároveň se sbíráním dobových kočárků utvořila mimořádně zajímavou sbírku dětského odívání, běžného v průběhu 20. století. Připadá nám velmi zajímavé doplnit tuto výstavu dobovými fotografiemi, kde jste Vy, Vaši sourozenci, rodiče, prarodiče, partneři atd. v dětském oblečení, ale pozor, jedná se zde o období mezi lety 1900-1980! Líbí se nám myšlenka propojení lidí ať už místních či přespolních skrze toto neobyčejně zajímavé téma, které nějakým způsobem prožil každý z nás.

Pokud Vás náš záměr zaujal a chcete si společně s námi a návštěvníky muzea připomenout, v čem jste Vy nebo Vaši blízcí běhali po světě, prosíme o laskavé zapůjčení těchto fotografií. Můžete nám je přinést osobně do muzea, poslat poštou nebo v elektronické podobě (formát: A5, rozlišení: 150 dpi, velikost: max 5MB). Pokud bude třeba, rádi si pro ně přijedeme, v tom případě nám zavolejte nebo zašlete zprávu. Na fotografii by měl být uveden rok jejího pořízení a jméno dítěte. Fotografie po okopírování samozřejmě obratem vrátíme.

Předem mockrát děkujeme za spolupráci.

Dále bychom Vás rádi pozvali na pozoruhodnou výstavu řezbáře a posledního obyvatele Juditiny věže, pana Eduarda Smejkala.

Pan Smejkal za svůj život vyřezal stovky ptáčků, a protože měl přátele mezi významnými umělci, jako byli např. Ota Janeček, Cyril Bouda, Ludmila Jiřincová, Stanislav Holý, Adolf Born a další, dočkali se jeho ptáčci nového kabátku z rukou těchto umělců. Přijďte si i Vy prohlédnout tuto neobyčejnou a veselou výstavu ptačího světa pana Šmejkala.

Budeme se na Vás těšit!

Eva Koktová
programové odd. propagace@muzeum-roztoky.cz 233 029 042

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.