Reakce na článek pana Calty z Odrazu 7-8/2016 "Místostarosta není místodržící"

Pan Calta má samozřejmě pravdu. V Zákonu o silničním provozu se v § 27 odst. opravdu píše, že na takovém místě, jako je vjezd (tedy místo mimo vozovku), se nesmí stát ani zastavit. Pan Calta ovšem neví, že znalost tohoto paragrafu je u roztockých řidičů tristní a je spousta takových, kteří i vjezd označený navíc cedulí "Neparkujte, vjezd" zablokuje částečně nebo úplně. Doporučuji tedy panu Caltovi věnovat svou energii školení roztockých řidičů. Pak čáry zdůrazňující zákaz zastavení nebudou třeba. Mohu vám, pane Calto, zaslat např. raritní foto s betonovým mixem stojícím přímo před vraty. Mělo by se v tomto případě jednat o profesionálního a proškoleného řidiče.

A proč čára přesahuje vjezd v jednom směru? No protože ulice je jednosměrná a z vjezdu se couvá do protisměru, aby vozidlo mohlo následně jet ve směru jízdy, a ne v protisměru, že? I dopravnímu policistovi při pohledu na šířku vjezdu, šířku jízdního pruhu a potřebného průměru otáčení bylo hned jasné, že pouze čistá šířka vjezdu nestačí. Ale nevadí, pane Calto, přijďte, postavíme auta do parkovacího pruhu tak, že se nechá mezi auty mezera šířky vjezdu, a zkusíte si vycouvat s autem typu Octavia. Uvidíme, jaký jste mistrný řidič.

Nebudu se vyjadřovat k tomu, co kdo měl nebo neměl schvalovat, kdo komu měl co nařizovat nebo neměl. Na to se necítím být odborníkem. Jen bych chtěl říci, že požadavek na nějaké řešení našeho vjezdu, který je vzhledem k malému parkovišti u Alberta a sousedního řeznictví často blokován, jsem sdělil komisi právě procházející ulicí v době rekonstrukce. V komisi byl i pan místostarosta Novotný, který mi slíbil, že se tím bude zabývat. Co slíbil, udělal. Já jsem mu za to vděčný. Z mého pohledu to byla služba občanovi.

Na závěr bych vás chtěl uklidnit, abyste se nebál o rozpočet města Roztoky. Já si obnovu žluté čáry milerád zaplatím.

Michal Eibich

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Jsme občany druhé kategorie? | Stanislav Boloňský
MHD | Vít Calta
Doprava | Michal Přikryl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.