Roooombaaaa na festivalu Zámeček 2016 již 4. června

Náhodným setkáním klezmerových a balkánských muzikantů baskujících na Kampě vznikla v září 2011 Roooombaaaa. Poněkud komplikovaný název je ve skutečnosti výzva moderátorům, aby jméno kapely z plna hrdla křičeli. Po ROOOOMsko-BAAAAlkanských začatcích s repertoárem přes Moravu a Slovensko zahrnuje čím dál více slovanské muziky. V podání Roooombyyyy tak zazní i polská, ruská, ukrajinská či rusínská muzika. Časem ubývá sedmi osminových rytmů a hudební výraz kapela tvoří jednoduchými čardášovými rytmy, občas se blížícími nefalšovanému SKA. V jejich hudbě můžete slyšet i tango.

Kapelu jste mohli vidět na různých domácích či zahraničních festivalech.
Věříme, že si jejich vystoupení vychutnáte, 4. června jej na festivalu Zámeček podáváme v 17.30.

Festival Zámeček 2016

Nadšenci a dobrovolníci z občanského sdružení RR pro vás již pošesté připravují festival Zámeček. První sobota v červnu, tedy 4. 6. 2016, bude ve znamení výjimečného kulturního zážitku v areálu roztockého zámečku, především v krásném parku. Akci každoročně navštíví několik tisíc lidí. Za dobrovolné vstupné si můžete dosyta užít hudbu různých žánrů, divadlo a bohatý doprovodný program pro malé, větší i velké. Festival je koncipován jako rodinný. Své si najde opravdu každý.

Hlavní hudební hvězdou bude desetičlenná skupina Top Dream Company, která zahraje funky s příměsí disco, soulu a R&B. Fanoušky rockabilly obšťastní Twisted Rod. Vasilův Rubáš je zajímavý tím, že dává folku punkovou podobu. Hudební žánry se na hlavní scéně budou střídat jako každý rok. Dále se Vám představí Dora Bondy a The Bondages se svým pojetí popu, jazzu, soulu a reggae. Street jazz plný improvizací zahrají Wolfjam a mnoho dalších.

Roztoky.com je mediálním partnerem Festivalu Zámeček

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.