Roztoč - události minulé a budoucí

Chodidlárium a vernisáž výstavy

Dvouletý projekt s názvem "Obnova dlouhodobě neudržovaných biologicky cenných mokřadních biotopů a vřesovišť" na ochranu ohrožených druhů a stanovišť v Tichém údolí a na vrchu Řivnáč, který realizuje sdružení Roztoč ve spolupráci s organizací Beleco, vstupuje do závěrečné fáze.

V rámci dosavadních aktivit došlo k odkřovení zanikajících vřesovišť a stepí a obnově pastvy koz a ovcí na obou lokalitách. Široká veřejnost se mohla zúčastnit brigád s odborným výkladem i Výprav do krajiny, které byly zaměřeny na zážitkové poznání přírodního bohatství daného území a uměleckou inspiraci krajinou v podobě výtvarných a divadelních projektů. V létě 2015 proběhl v Tichém údolí v rámci projektu příměstský tábor pro děti nazvaný "Prázdniny na stepi" s přírodovědně-uměleckým programem.

Během března a dubna 2016 proběhne na dvoře ateliéru Roztoč v Jungmannově ulici úprava terénu a instalace "chodidlária" - senzorického herního prvku, jehož součástí budou přírodní materiály z daných přírodních lokalit. Současně s otevřením chodidlária můžete pravděpodobně v pátek 22. dubna na dvoře navštívit výstavu některých přírodních artefaktů, které vznikly během projektu, s doprovodným programem a doplňujícími informacemi o již uskutečněných aktivitách.

www.fondnno.cz,www.eeagrants.cz

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnská a Norska v rámci EHP fondů

Brno Juggling Convention 2016

Děti z žonglérského kroužku se za doprovodu svých lektorů vypravily na žonglérský festival Juggling Convention. Čekaly je dva dny žonglování, točení poiek, akrobacie, workshopy diabola, párové akrobacie a hula hoop. Na festival se sjely přibližně dvě stovky účastníků z 9 různých zemí. Díky iniciativě lektorů se měly děti možnost setkat se svými žonglérskými kolegy, navzájem se učit, inspirovat a motivovat.


Ornitologická vycházka

V sobotu 20. února 2016 proběhla ve spolupráci Sdružení Roztoč a České společnosti ornitologické pod vedením Lucie Hoškové vycházka za poznáním ptactva kolem vltavských břehů. Početná skupina účastníků s dalekohledy včetně mnoha dětí putovala od řežského mostu podél řeky ke klecanskému přívozu.

Cestou jsme pozorovali, co zrovna prolétlo kolem - sokoly, jestřáby, volavky, kormorány, slípky zelenonohé a mnohé další. Někteří šťastlivci zahlédli i ledňáčka. Přítomní ornitologové z ČSO nám k pozorování podávali zajímavý výklad o životě těchto druhů.

Dita Votavová

Roztočená sobota

V sobotu 12. března proběhne další ze série víkendových animačních setkání pro děti a rodiče či sourozenecké dvojice. Tvořit budeme tentokrát po celý den a animovaná díla slavnostně promítneme v 18 hodin. Fanoušci z řad rodinných příslušníků a kamarádů jsou na premiéru srdečně zváni. Kurz je určen pro všechny, kdo se chtějí s animací seznámit nebo obohatit svoje animátorské dovednosti. Dílnu povedou lektorky Anička Krtičková a Barbora Quaiserová. Více informací na www.roztoc.cz

Komiksová dílna - fotoromán

■    sobota 19. března 2016 od 10.00 do 16.00

■    ateliér Roztoč, Puchmajerova ulice, Roztoky

■    pod lektorským vedením Markéty Staré

Pojďte se seznámit s komiksem a jeho tvůrci! Vyzkoušíte si psaní scénáře a výrobu storyboardu a naučíte se, jak pracovat s bublinami. Nakonec vyrobíte postavy, nafotíte je a výsledek si odnesete domů. Pro děti od 7 do 12 let.

Více informací na www.roztoc.cz

Intuitivní háčkování - setkání se Zdenkou, háčkem a koláčem

■    pátek 1. dubna od 17.30 do 20.00

■    ateliér Roztoč, Havlíčkova 713, Roztoky

Kurz intuitivního háčkování je určen jak pro úplné začátečníky, kteří neumějí ani držet háček, tak i pro pokročilejší tvůrce. Pokud nepřijdete s jiným plánem, uháčkujete si čepici - takovou, kterou nikdo jiný na světě nemá! Pokud přijdete s vlastním nápadem, společně vymyslíme, jak ho zrealizovat.

Kurzovné a koláčkovné je pro členy Sdružení Roztoč 50 Kč, pro nečleny 70 Kč.

Háčky a vlny budou k dispozici, můžete si ale přinést i svůj vlastní materiál a háček. Lektorka: Zdenka Převrátilová

Počet míst je omezen, rezervujte si prosím místo do 30. března 2016 na e-mailu: roztoc@roztoc.cz nebo telefonu 775 889 941. Pořádá Sdružení Roztoč za podpory

mšmt

Keramická dílna pro dospělé, ale i rodiče a děti

   sobota 2. dubna 2016 od 10.00 do 13.00

   ateliér Roztoč, Havlíčkova 713, Roztoky

Práce s keramickou hlínou přináší radost i odreagování od běžných starostí. Možnost vytvoření vlastního prostorového objektu vede i k zamyšlení nad konkrétním použitím výrobku, tedy k užité tvorbě. Keramické misky, talíře, ale i květináče, svícny a aromalampy mohou zdobit váš domov nebo přinést radost vašim blízkým. Inspirovat se můžete také přírodními motivy a přenést je do plošného reliéfu - závěsného kachle.

Přijďte, těšíme se na vás.

Andrea Angelová,

lektorka dílny

V případě zájmu nám napište na roztoc@roztoc.cz. Cena bude upřesněna.

Jarní koncert

   neděle 10. dubna 2016 v 16.00

Srdečně Vás zveme do Historického sálu Středočeského muzea na koncert dětí a lektorů z hudebních kroužků při sdružení Roztoč. Těšit se můžete na sólovou i souborovou hru dětí z kroužků "Flétna" lektora Adama Janouška, "Sboreček" pod vedením Barbory Hlavičkové, "Klavír" lektorky Marie Ratibořské, "Housle" a "Kapela" lektora Juraje Stieranky. Přijďte se potěšit uměním malých muzikantů!

Za Roztoč

Kateřina Korychová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.