Roztočtí senioři mohou využít dotace na přepravu k lékaři a do lékárny

Roztočtí občané starší sedmdesáti let a držitelé průkazů ZTP/P (bez omezení věku) mohou od července využívat příspěvku města na přepravu k lékaři a do lékárny. Cena za dopravu jedné osoby z místa určení na území Roztok do místa poskytování zdravotní péče, taktéž na území Roztok, činí 100 Kč. Výše dotace z městského rozpočtu pak činí 50 Kč za jednu jízdu, tedy 100 Kč za cestu tam a zpět.

Místo poskytování zdravotní péče se může nalézat i mimo území města Roztoky. I v takovém případě je příspěvek města 50 Kč za cestu tam a 50 Kč za cestu zpět. Zbývající částku určenou dle sazeb provozovatele uhradí cestující.

Cestující, který si bude přát využít dotace, podepíše přepravci formulář s uvedeným jménem a telefonním číslem. Pracovníci úřadu mohou na uvedeném telefonním čísle ověřit využití služeb.

Přepravu osobním vozem je možné objednat u Františka Kuželky, se kterým uzavřelo město Roztoky na základě poptávkového řízení smlouvu, na tel. čísle 777 609 491.

Další informace rádi zodpovědí pracovnice sociálního oddělení, tel. 220 400 228 nebo 733 123 658. Na tomto oddělení budou přijímány také reklamace.

Marie Šlancarová,
předsedkyně zdravotní a sociální komise

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.