Roztoky čůrajícího chlapečka

Dubnový Odraz ještě ani nevyšel a mně už je v březnu jasné, že to s roztockou ODS zase schytáme. Proč? Jandík zase nehlasoval jako ostatní zastupitelé, no a hlavně Šalamon zase něco napsal! A to jsme si dovolili příliš, protože nejít s trendem dnešní probruselské a promigrantské politiky, to se přeci v Roztokách opravdu nesluší. Fuj nám! Dokonce nás TOP 09 a SAKURA pod pohrůžkou vyhození z koalice vyzvala, abychom článek Anticharta stáhli z Odrazu. No, člověk si občas musí vybrat mezi dobrým a jednoduchým rozhodnutím to dobré, tak uvidíme, jak to s námi v koalici dopadne. Na funkcích nelpíme.

Čůrající chlapeček
EU | ilustrační foto | mF

Musím se vrátit k lednovému zastupitelstvu, které se návrhem místostarosty Novotného a hlasy 13 zastupitelů vymezilo proti Pražské deklaraci, kterou v Roztokách přijal Blok proti islámu. Místostarosta Novotný na jednání řekl, že to celé bylo velmi xenofobní a velmi protievropské, tak jsem přemýšlel, co to vlastně znamená, protože v textu deklarace jsem nic takového nenašel. Jasně, většina roztockých politiků to má srovnané, jsou prostě proevropští multikulti, v pořádku, jim stačí si text, který odsuzují, přečíst až po zastupitelstvu. Já to cítím jinak, jsem si ale 100 % jist, že nejsem ani protievropský xenofob, tak mě napadání kolegů, kterého jsem si za poslední týdny užil celkem dost, donutilo přemýšlet o tom, jaký je vlastně můj vztah k Bruselu, Evropě, Rusku a naší kultuře. A jaká má být politika ODS.

Znáte ty komentáře – když nejsi probruselský, tak jsi promoskevský. Když nevítáš migranty a multikulti Evropu, tak jsi určitě fašista. Už dost. Vážně. Nechme těchto zkratek. Začínáme se bát mluvit a i já, prostořeká tlama po mamince, jsem se na chvilku začal hlídat. Česká republika nemůže být neutrální, jsme ve středu Evropy, nejsme Švýcarsko, ale pořád to neznamená, že musíme souhlasit se vším, co se v Bruselu, městě čurajícího chlapečka, vymyslí. Ostatně, jak to ve státě-nestátě jménem Belgie s bezpečností vypadá, tak toho jsou plné noviny. Není to tak, že si nutně musíme vybrat mezi Ruskem a EU. Osobně jsem došel k závěru, že EU bude reformovatelná jen velmi obtížně. Vidíme to dnes a denně na nemotorné a neefektivní politice, která je navíc korumpována dotacemi a svázána ekonomicky nefunkční měnou, kvůli které trpí celé jižní křídlo eurozóny, ale moc se hodí Německu. My ale nechceme vyměnit západ za Rusko, s tím přeci máme dost zkušeností, takže co?

Když nevíte kudy kam, tak začněte znovu nebo se vraťte do bodu, kde jste to ještě věděli. Takovým bodem bylo z mého pohledu EHS – Evropské hospodářské společenství. Na bázi dobrých obchodních vztahů, nulových cel a nulových dotací, mohou všechny země Evropy a to včetně Ruska poměrně dobře kooperovat a fungovat v míru a pokoji. EHS II by pro všechny mohla být správná cesta.

Roman Jandík
předseda ODS Roztoky

Kam dál

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

nechte uz toho

Prosim, nereste uz tyhle vase kraviny. Pojdte konecne resit ROZTOKY. Migrantu mame dost v mediich. Pokud to nevite, tak v Roztokach je mnoho zavaznejsich temat. Co nam reknete treba k betonove loby z Nadrazni? Proc o tomhle nemluvite a resite s prominutim kraviny? Ja se nedivim, ze vas chce Jakob vylit.
JO a kdo bude tedy vladnout? Vzdyt vam se to hodi,ne? Jestli vas v koalici nahradi zeleni, bude az do voleb ztracet, zatimco vy posilovat, jako kazda opozice. Realne hrozi, ze se alespon jeden zastupitel ODS pak dostane do zm i po dalsich volbach a to je fajn, ne?

I jako nevolič ODS se jí

I jako nevolič ODS se jí musím zastat. ODS nebyla tou stranou, která jako první řešila něco jiného než Roztoky, tedy distancování se od jakési deklarace. S tím přišla Sakura. ODS resp. pan Šalamon jen reagoval na ten zastupitelstvem schválený nesmysl. Pokud bude z koalice ODS vyhozena nedá se to nazvat jinak, než že se na jeden článek ozvala potrefená husa.

přesně tak

jejich světové vývody ala brouk Pytlík v místním tisku vyznívají navíc trapně

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.