S C&K VOCALEM jsme vzpomínali na Ladislava Kantora

V úterý 24. 11. 2015, v předvečer nedožitých sedmdesátých narozenin Ladislava Kantora se v kongresovém sálu hotelu Academic na Tyršově náměstí v Roztokách uskutečnil vzpomínkový koncert C&K VOCALU, tedy uskupení, jehož zakladatelem a dlouhodobým členem Láďa Kantor byl.

Myšlenka na uspořádání koncertu pocházela od uměleckého vedoucího souboru Jiřího Cerhy a od únětického starosty a muzikanta Vladimíra Vytisky. Do pořadatelského týmu se pak celkem logicky přidalo město Roztoky, neboť L. Kantor byl nejen významným umělcem a zdejším rodákem, ale také dlouhodobým aktivním zastupitelem.

Koncert se uskutečnil díky velké profesionalitě a pružnosti managementu i zaměstnanců hotelu Academic.

Koncert samotný byl nepochybně úchvatným zážitkem. C&K VOCAL už dnes pravidelně nevystupuje, ale jeho členové neztratili nic ze své profesionality ani pěvecké úrovně. Navíc dovedou vytvořit úžasnou atmosféru. Návštěvníků nebylo tolik, kolik se dalo čekat, zaplnili hlediště jen asi ze dvou třetin, ale zato bylo znát, že přesně věděli, na co jdou, a dovedli to ocenit.

Láďa Kantor mi často říkával, že Jiří Cerha je nedoceněný génius, a nelze s ním než souhlasit. Všechny skladby, které v programu zazněly, jsou zcela jedinečné, osobité a neopakovatelné. A ve spojení s texty Ládi Kantora nebo Pavla Šruta představují vrcholný hudební zážitek.

V závěru programu se ke svým kolegům na pódiu za ovací publika připojila i Helena Kantorová. A tak koncert, který se uskutečnil z důvodů veskrze smutných, nakonec kromě dojetí přinesl i radost. 

Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.