S letadly nad hlavou… a prachama pro kámoše

Reakci na svůj článek z minulého Odrazu o roztockém pašaliku jsem čekal. Ovšem, že přijde ještě před uzávěrkou časopisu a bude mít podobu mého vykopnutí z kontrolního výboru, mě – přiznávám – překvapilo. Na druhou stranu se tím naplno potvrdila moje slova o poměrech poněkud orientálních, jež v roztocké samosprávě panují. Místní satrapa rozdal notičky a já vyfičel jak cukrář. Jen s konstrukcí oficiálních důvodů mého odvolání bych doporučoval dát si příště víc práce. Ty použité nezněly přesvědčivě snad ani svému strůjci.

Letadlo
Letadlo | ilustrační foto | mF

Ale abych pana místostarostu jen nehaněl, dojímá mě jeho snaha pomoci lidem, které obtěžuje hluk letadel na přiblížení či po startu z ruzyňského letiště. Dokonce s firmou vyjednával, jestli by nechtěla postiženým zaplatit instalaci protihlukových oken a byl poslán k šípku s tím, že společnost už Roztokám každoroční nezanedbatelné výpalné odvádí. „Tyto prostředky“, píše pan místostarosta v minulém Odrazu, „využíváme na grantové programy našich spolků a také třeba na rekonstrukce silnic ve městě.“ Takže až vám budou nad hlavou řvát čtyři turbíny čínského B747 (létá do Prahy skoro každý den cargo), zacpěte si uši a běžte se mrknout na kašpárkové divadlo, abyste přišli na jiné myšlenky.

Radši bych navíc moc nerozmazával, že zdaleka největší zásluhu na stavbě silnic v tomhle městě za posledních X let měl Roman Jandík, když zde v minulém období místostarostoval a od doby, co byl odvolán Jarda Huk a ODS se v Roztokách na vládě nepodílí, se toho už moc nepostavilo. O tom jinde a s patřičnými číselnými podklady. Ani by mě ve snu nenapadlo chtít snad po panu pašovi, aby hodil své spolky přes palubu a radši ulevil pár lidem od hluku. Tak naivní nejsem, dlouho budovanou a skvěle fungující klientelistickou mašinu na voličské hlasy je třeba pořádně promazávat dotačníma prachama. A lidí, jež takto potěšíte, je mnohem víc než těch pár, kteří mají dům na špatném místě města.

My v ODS si myslíme, že hluk problém představuje a město v tomto případě disponuje dostatkem prostředků na individuální pomoc dotčeným lidem. Ať už přímo od Ruzyně nebo z jiné kapitoly rozpočtu. Kompenzace od letiště má sloužit takovýmto účelům, a nikoliv nákupu voličských hlasů místními populisty. Kde je vůle, tam je i cesta.

Tomáš Šalamon

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

k pediatrii v Roztokách se dá použít modifikace starého českého

přísloví: Kde žid skáče, pacient pláče.

Pan r.m.

A zase jeden nebezpečný pitomec, co si honí ego v anonymitě na internetu..

daleko nebezpečnější pitomec

Je nenažraný podnikatel, co nedokáže stabilizovat tak základní službu jako je dětská pediatrie a ještě větší idioti jsou radní, kteří mu jeho neschopnost žrali takovou dobu.
...a to se podepisoval hebrejsky jako mossad, mamlas vyvolenej.

jaká anonymita ichtyle

použil jste moje příjmení, zamyslete se nad sebou

Ing. Tomáš Šalamon, MBA, Ph.D. sběratel titulů, ředitel, majitel

Od 28. 12. 2012 20:18:38 čeká na zodpovězení své otázky uživatel marfi.
http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Tomas-Salamon-MBA-Ph-D-12617/...
není vám trapné zvyšovat si plat když spousta lidí nemá co žrát?!!!
Jste banda mafiánů a doufám že na vás všechny dojde.
Už brzo...
Marek

V péči psychiatra

Pane Mokrý, je hezké, že píšete z vlastní zkušenosti: http://blisty.cz/art/78411.html

až na to, že nejsem 40cátník pane chazarský vševěde

a nepocházím ze zlaté, pardon rudé mládeže chazarských kolaborantů s komunistickým režimem pane pravicový mudrci

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.