Školky versus zahrádkáři

Výstavba školek byla a ještě nějakou dobu bude v Roztokách velkým tématem. Vedení města udržuje maminky a tatínky v napětí, protože další kapacitu neustále jen slibuje, tak budeme věřit, že se školky dočkáme dříve, než budeme řešit nedostatek domovů pro seniory. 

Zahrádkáři
Zahrádkáři | ilustrační foto | mF

Za poslední dobu se „podařilo“ několik věci: jednak hned po volbách zrušit námi prosazenou podporu ve výši 1 500 Kč pro všechny rodiny, jejichž děti se nedostaly do městských školek. Částka přesně odpovídala nákladům města na jedno dítě ve školce umístěné. Se skřípěním zubů jsme to tehdy zkousli s příslibem, že na začátku roku 2015 začne fungovat dětská skupina v areálu Sokola. Samotný princip dětské skupiny se mi moc líbí, není tolik svázán předpisy a pro město vychází levněji. Jak projekt dopadnul? Začalo se stavět bez stavebního povolení, objekt Sokola byl stavbou nenávratně poničen a pak se tam našel azbest. Dětská skupina není a nebude, a kolik bude stát kompenzace pro chudáky Sokoly, respektive pro stavební firmu s podepsanou dodavatelskou smlouvu, to bohužel zatím nevíme. 

V podobném duchu se zatím vyvíjí i projekt školky Durdoňky, myšleno plánovaný objekt pro 25 dětí na pozemku města č. 117 za knihovnou. Opět byla nejdříve podepsána realizační smlouva na 5,8 mil. Kč, a až pak se začalo přemýšlet o dalších možnostech. Výsledek: vysoutěžená zakázka s podepsanou smlouvou a již vyprojektovaný objekt se najednou přesouvá na jinou parcelu v ulici Palackého. Kromě toho, že je to dost možná v rozporu se zákonem o zadáváních veřejných zakázek, tak mám obavu, že takhle splácené řešení bude kočkopsem, ze kterého budou plynout další problémy a náklady pro město. Na téže parcela má totiž být další školka pro 50 dětí, která nahradí školku Kaštánek (25 dětí).

Je pravdou, že město příliš neoplývá vhodnými pozemky, na které by bylo možno školku umístit. Nějaké pozemky by se ale našly. Jen je to takové radniční tabu, o kterém se nesmí moc mluvit. Stavební pozemky má město v ulici Třebízského v areálu zahrádkářské kolonie. Hned naproti oblíbené školce Spěšného. Proč se o tomto řešení nesmí mluvit? Protože na těchto pozemcích začal za zvláštních okolností hospodařit pan starosta Jakob. 

Roman Jandík
zastupitel a předseda ODS Roztoky

Kam dál

Zahrádkář sobě | Roman Jandík
Městské pozemky na prodej | Roman Jandík
Slovo starosty | Jan Jakob
Smlouva je na světě | Roman Jandík

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

To že v Roztokách chybí místa

To že v Roztokách chybí místa ve školce se ví dlouho, to že starosta Jakob je zahrádkář také není žádným tajemstvím (moc nechápu co chce autor naznačit těmi "zvláštními okolnostmi"). Co mě na tom článku udivuje je to, že takovou věc autor vytahne až poté, co je jeho strana vyhozena z koalice. To jako dřív nevěděl, že starosta je zahrádkář a že zahrádkářská kolonie je na pozemcích města? Nebo nevěděl, že chybí místa v mateřské školce? Nebo spíš teď má potřebu okolo sebe vztekle kopat, jako malé dítě, když mu vezmou hračku? Ten článek mi přijde hloupý. Jestli autor ví něco, co chce sdělit, tak ať to sdělí, jestli ne, tak nemá takové náznaky psát.

Dobrý den, to, že mezi městem

Dobrý den, to, že mezi městem a zahrádkáři nebyla smlouva, bylo oznámeno až po odvolání pana Huka. Z materiálu, na základě kterých rada dodatečně nájem zahrádkářům schválila vyplývá, že zahrádkářský spolek vzniknul až 24.12.2015. Dřív jsme to opravdu zveřejnit nemohli.. možná je vhodné doplnit, že byla velká snaha prodat velmi levně určitým lidem pozemky v zahrádkářské kolonii v blízkosti těchto pozemků - údajně kvůli chovu koz.

Roman Jandík

Dobrý den, teď si nejsem

Dobrý den,
teď si nejsem jistý, jestli jste takový demagog (s chcete tu šířít lži), nebo jste jen tak neinformovaný. To že podle rejstříku spolků vznikl nějaký spolek (nebo v tomto případě základní organizace spolku) k nějakému čersvému datu - neznamená, že by nemohl exitovat již léta. Je to věc, která souvisí s novým občanským zákoníkem, který "zrušil" občanská združení a nechal lhůtu na transformaci na zapsané spolky. Všechny základní organizace těchto stávajících sdružení byly následně zapsány do rejstříku spolků a pak se musely přeregistrovat ve lhůtě, která ještě stále běží. Takže samozřejmě že Vámi zmiňovaný spolek nevznikl 24.12.2015, ale byl k tomutu datu nově "zapsán" do rejstříku.
Martin Holý

Zahrádkáři

Dobrý den, pane Holý,
ano, to máte pravdu, ale to není podstatou mého komentáře. Já jsem žádal MÚ, aby mi zaslali smlouvu, která byla mezi svazem (nebo jeho předchůdcem) a městem - nic jsem nedostal. Smlouva se prý ztratila. Rozumím, že někdo, kdo dlouhodobě desítky let zahrádku využíval, tak to prostě dělá dál. Pan starosta ale o neexitenci smlouvy nepochybně věděl a přesto ho několik let nenapadlo platit nájemné. Mně to přijde jako vyčůranost.

Roman Jandík

Tržní komsomolstvo opět v akci

J. Palacha stále bez kolaudace, kdepak soudruzi udělali zase chybu?
Nejdřív je ve sprašové oblasti překvapily spraše v podkladu. Pak omylem nechali porazit dospělý strom.
A dále: nejdřív Komsomolstvo tvrdilo, že dohodnutá cena nebude překročena, pak příslušný soudruh úředník přiznal + 600 tisíc, později se opravil + 1,5 mega a rozpočtová jazda tím stále nekončí a nekončí. Provinční highway si modrobolševické městečko od firmy stále nepřevzalo. Jen množí podivné vícepráce dle momentálního rozpoložení pomazaných hlav.)))
Návštěvu NKÚ naše vzorné pravicové městečko potřebuje jako vepř drbání.
Zbytek si zatím nechám pro sebe.
V zásadě platí věta: Chceš-li něco zku*vit zadej to městu. Ani to pitomé zavlažování kolem DPS nebyli schopni udělat funkční.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.