Školní okénko

Vážení rodiče,

jarní dubnové sluníčko už vykouklo z podmračené oblohy a stejně tak jsme už i my vykoukli ze vrat školy a vyjeli za poznáním i dobrodružstvím do světa. Nejdříve jsme ale konečně vyzkoušeli naše nové multifunkční hřiště vybudované na školní zahradě. Bylo to poprvé a bylo to super. Méně super byly ale příklady v matematické olympiádě, které byly opravdu těžké a málokdo je spočítal všechny. Ve škole také počátkem dubna vrcholí příprava dětí na „přijímačky" na SŠ a gymnázia. V době roznášky tohoto čísla už bude přijímací řízení na středních školách v plném proudu. Všem tedy držíme palce a věrným čtenářům přeji příjemné počtení při jarním sluníčku.

Věra Zelenková

Když chceš, takto dokážeš

Program Radka Bangy Když chceš, tak to dokážeš zaujal žáky ve všech ročnících. Tento program byl připraven pro žáky 4. až 9. ročníků. Radek Banga, známý frontman skupiny Gipsy.cz a tanečník z posledního kola Star-Dance, otevřeně vypráví ve dvouhodinovém programu žákům svůj osobní příběh, který prokládá písničkami, kdy se k němu žáci přidávali a zpívali společně. V příjemné a přátelské atmosféře Radek Banga odpovídal na otázky a zároveň je pokládal i žákům, kteří ochotně odpovídali. Rozvinula se zajímavá debata a na závěr programu odměnili naši studenti Radka Bangu upřímným potleskem. Tento preventivní i hudební program umožnil nejen žákům pohled na člověka, který si splnil své cíle z úplného dna, ale dal jim i možnost zvážení životních priorit.

Michaela Černá

Školní družina v Žirafě

Se školní družinou jsme se rozjely do Kladna, kde jsme navštívily herní centrum Žirafa. Odložily jsme si batůžky a rychle jsme spěchaly pohrát si do herny. Prolézačky, trampolíny, kolotoče, skákací hrad, vše jsme vyzkoušely. Po svačince jsme si ještě chvilku pohrály a poté se vydaly na zpáteční cestu do Roztok. Pan řidič Slezák nás v pořádku dovezl před školu, kde již čekaly maminky.

Děti ze ŠD

Recitační soutěž

Ve dnech 24. 2. (žalovská budova) a 29. 2. (roztocká budova) proběhlo školní kolo recitační soutěže. Porota byla složena z pedagogů a žáků školy. Vítězi se stali - Kateřina Čelikovská, Viktorie Vejmolová, Kristýna Šípková, Barbora Šolínová, Ema Maršová, Tadeáš Drda, Adéla Suchá, Nela Trešlová, Aneta Čapková a Daniel Peroutka. Blahopřejeme.

Dita Blechová

Zábavná chemie

Ve dnech 17. a 18. února navštívili studenti Vysoké školy chemicko-technologické v Praze naši školu a pro žáky třetích až pátých ročníků představili Hodiny moderní chemie. Tato forma výuky žáky zaujala a již se těší na vyučovací hodiny chemie, které je čekají na druhém stupni základní školy. Tentýž program se uskutečnil i v žalovské budově pro první až třetí třídy.

Vedení školy

Venkovní hřiště v provozu

Od pondělí 14. 3. 2016 jsme otevřeli pro potřeby našich žáků, ale i pro ostatní zájemce, naše nové venkovní víceúčelové hřiště. Jeho dostavba skončila na podzim roku 2015 a nyní již čeká na své první návštěvníky. Většina z nich budou samozřejmě naši žáci, minulý týden už poprvé hřiště vyzkoušeli žáci z kroužku košíkové s panem učitelem Heinzem. Od rána od 8.00 do 1 6.00 hod. je hřiště k dispozici našim žákům a všem ze školní družiny, klubu a také zájmových kroužků. Od 16.00 do 19.00 hod. je možné si hřiště pronajmout pro své soukromé účely (basketbal, volejbal, nohejbal, házená, přehazovaná). V případě zájmu o pronájem nás kontaktujte na tel. čísle 797 979 103. Zároveň také připravujeme otevření lezecké stěny.

Drahomíra Moravcová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.