Skryté vady sociálních demokratů (ČSSD) v Roztokách

Dovolte mi nejprve parafrázi na definici skryté vady v občanském zákoníku -Skrytou vadou v komunální politice je možné označit takový stav, který při volbách není vizuálně zřejmý, avšak projeví se později. O jaké vadě je řeč?

Voliči v Roztokách dali Vítkovi Caltovi na kandidátce ČSSD 245 hlasů. Získal tím zastupitelský mandát, ale bohužel se rozhodl své místo zastupitele "přepustit" svému předsedovi ČSSD v Roztokách. Je to mlčenlivý chlapík, předseda dopravní komise, a moc toho při jednáních neřekne. Občané, sedící za ním při schůzích zastupitelstva, fandí v jeho počítači hře Solitaire.

V prázdninovém vydání Odrazu jsem si se zájmem přečetl článek Vítka Calty "Místostarosta není místodržící", ve kterém popisuje stav předsedy místního ČSSD a jak se rozčílil kvůli žluté čáře v Palachově ulici. Na schůzích zastupitelstva předseda ČSSD skoro vždy mlčí, neb asi nemá po boku Vítka, který by nám interpretoval jeho pocity a strasti. Proto mám pocit, jestli není něco špatně? Není tam nějaká skrytá vada? Na začátku se to nezdálo, ale realita je bohužel jiná - smutná.

Poslední kapkou bylo, když v pořadu ČT Události, komentáře 23. 8. (v čase 59:23)

náměstek primátorky Prahy za ČSSD pan Dolínek řekl, že "bez problémů nabízí (Roztokám) 10 až 20 milionů korun na parkoviště na nádraží..." Dalšího dne na zastupitelstvu města řekl předseda místní ČSSD, že to pan Dolínek neřekl... Jak na to reagovat - snad si jen popřejme do příštích voleb méně politických stran se "skrytými vadami".

Martin Matas
zastupitel za Stranu zelených

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.