Slovo starosty

Vážení spoluobčané, v době, kdy se vám dostane tento Odraz do rukou, budou právě probíhat volby do našeho zastupitelstva. Rád bych vás i takto na poslední chvíli požádal, abyste k volbám přišli. Lze předpokládat, že za týden navíc proběhne druhé kolo senátních voleb. I tyto volby, ač nebývá účast velká, jsou důležité, proto vás prosím, abyste na druhé kolo nezapomněli a svého volebního práva využili.

Doprava do Prahy

Od začátku září platí na území Prahy 6 nové značení jízdních pruhů. Toto opatření, které s námi bohužel nikdo nekonzultoval, mnohým Roztockým komplikuje ranní dopravu do Prahy. Dlouhé kolony se tvoří už v Sedlci. Řešení s vyhrazenými pruhy evidentně není ideální. A problémů v tomto úseku je více: zatím pořád uzavřená Papírenská ulice, časování semaforů. Na celé záležitosti mě nejvíce zarazila skutečnost, že jakákoliv opatření s námi nejsou dopředu diskutována. Dokonce o nich ani nejsme informováni. Z těchto důvodů budu iniciovat schůzky s kolegy starosty okolních obcí a městských částí s tím, abychom ve věci řešení dopravní dostupnosti Prahy postupovali společně. Věřím, že když nás bude víc, můžeme rozumného řešení dosáhnout. Situaci ovšem trochu komplikuje skutečnost, že jsme nyní v době těsně před volbami, a tudíž není jasné, zda já sám i kolegové starostové budeme po volbách v těchto funkcích pokračovat.

Linka 359

Nová autobusová linka se stala objektem mnoha diskusí. Je nepochybné, že hned po volbách vyhodnotíme její dosavadní využití a efektivitu (mimochodem dosažené tržby na jízdném jsou v současnosti nad očekáváním). Já osobně jsem přesvědčen, že tuto linku není dobré hned rušit. Je potřeba, aby byly upraveny jízdní řády (možnost přestupu na linky do Prahy, návaznost na výuku univerzity v Suchdole). Vhodné by bylo zavedení několika víkendových spojů. K diskusi nepochybně je i trasa této linky. O tom všem se ale musíme bavit nad konkrétními čísly a propočty, nikoli na základě domněnek a předvolebních pocitů.

Se srdečným pozdravem

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Ano, vyhrazené jízdní pruhy v

Ano, vyhrazené jízdní pruhy v Podbabě jsou velký průšvih.
Jednak se fronty tvoří již před nimi a tím se zabrzdí i autobusy, jednak to spousta řidičů lepších :-) a dodáve XOFOODS vozů ignoruje a nikdo nekontroluje.

Mimochodem dnes ráno nešly semafory na křižovatce "u Kauflandu" - ani z jedné strany na této křižovatce nebyla fronta delší jak 5 aut...

Kolona se dnes jen přesunula

Kolona se dnes jen přesunula blíže k Dejvické. Jinak ti, co jezdí do práce autobusem, si na změnu až tolik nestěžují :) :) Stojí se v Sedlci před kruháčem, ale pak už to busu jede :)

Nebonzuj Pepiku:-)

Nebonzuj Pepiku:-)

Semafory

S těmi semafory máte pravdu. Ostatně, to není žádná novinka, neuvážené rozmísťování dopravních signálů plynulost provozu často spíš zhoršuje než že by pomáhalo. A vůbec nejhorší je, když to na křižovatce nedej bože začne řídit policajt!

semafory Podbaba

Zajímalo by mne, zda nefunkční semafory v Podbabě za posledních 14 dnů byly úmysl, či pouhá závada, či odstávka. Za sebe navrhuji odstavit je v exponovaných časech natrvalo, naprosto tím odpadly kolony z Roztok a Suchdola. A určitě se nepřesunuly k Dejvické, auta se rozjedou kolem knihovny na Evropskou, přes Hanspaulku, či do Korunovační.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.