Slovo starosty

Vážení spoluobčané, dnešnímu Odrazu i dění ve městě dominují dvě témata komunální a jedno nadčasové.

Výročí Mistra Jana Husa

V příštích dnech si připomeneme pro naši zemi velmi významné kulaté výročí upálení Mistra Jana Husa. Po celé republice se bude konat nespočet akcí a ani Roztoky nezůstanou stranou. Více se dozvíte v tématu měsíce. Poděkování patří Husově sboru Církve československé husitské v Roztokách.

Nedělní klid

Zastupitelstvo města schválilo nové znění obecně závazné vyhlášky o rušení nočního klidu a regulaci hlučných činností. Jedná se o dvě zásadní změny, které ovlivní život v našem městě. Hlučné činnosti budou totiž zakázány nejen o nedělích a o svátcích, ale i ve všední dny od 20. do 22. hodiny (pak následuje standardní noční klid).

Dále v Odraze si nepochybně budou někteří stěžovat, že se jedná o zbytečné regulace a omezování jednotlivců. Já se domnívám, že se jedná o výrazný krok směrem k západní, chcete-li bavorské, kultivovanosti. Jistě, bude to znamenat omezení, především v tom, že nebudeme moci sekat o nedělích. Domnívám se ovšem, že když dokážou mít se stejným omezením posekané trávníky třeba ve zmiňovaném Bavorsku, proč bychom to nedokázali i my. Jako konzervativní politik vítám nejen poklidné svátky a neděle, ale i to, že se k sobě navzájem budeme chovat ohleduplněji. Jsem rád, že nové znění vyhlášky bylo v zastupitelstvu s výjimkou několika jednotlivců schváleno napříč politickým spektrem.

Vila č. 125 v Tichém údolí bude opravena

Zastupitelstvo také rozhodlo o budoucnosti městských vil v Tichém údolí. Zásadní bylo rozhodnutí, že obě vily zůstanou ve vlastnictví města. Využití menší z nich (č. 110) je prozatím otevřené. V tuto chvíli hledáme strategického partnera, který by s námi byl ochoten na její záchraně participovat. Konkrétně jednáme s Židovskou obcí. Věřím, že tato jednání dopadnou dobře a že se najdou externí finanční zdroje, bez nichž nejsme bohužel schopni opravit obě vily najednou, ač by to bylo ideální.

Dobrou zprávou je, že v příštím roce vypukne oprava větší vily (č. 125). Abychom maximalizovali možnost získání finančních prostředků z vnějších zdrojů, požádáme o dotaci na obnovu vily jakožto mateřské školy se dvěma třídami. Pokud tuto dotaci získáme, vznikne zde nová mateřská škola, která nám bude sloužit minimálně po dobu udržitelnosti projektu. V případě, že dotaci nezískáme a budeme muset opravu zainvestovat výhradně z našich peněz, pak zde vznikne jedna třída mateřské školy a prostory pro spolkovou činnost. Ať už to bude tak či tak, je nepochybně dobrou zprávou, že bude chátrající vila zachráněna.

V návaznosti na opravy vil dojde i na rekultivaci velkých přilehlých zahrad. Kromě krásných prostranství určitě zaujme i možnost pěšího propojení Tichého údolí a horních Roztok.

S přáním slunečných dnů

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Musím přiznat

že pan Jakob je zatím nejlepší porevoluční starosta našeho městečka. Jen nechápu jak dokáže snášet svoje místostarosty atd.

Musím přiznat

že pan Jakob je zatím nejlepší porevoluční starosta našeho městečka. Jen nechápu jak dokáže snášet svoje místostarosty a spol...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.