Společně prožité babí léto

Září je měsíc, v němž se školou povinné děti navracejí do učeben a pořadatelé kulturních akcí využívají obvykle příznivého počasí v období babího léta k posledním podnikům pod širým nebem.

V Roztokách se nám ustálily tři takové akce. První zářijovou sobotu to bývá Den dětí a seniorů, který svými aktivitami spojuje nejmladší a nejstarší generaci našich občanů. Jeho pořadatelem je město reprezentované především členy sociální a zdravotní komise rady města.

Následující víkend se pak Roztoky zapojují do regionálních Slavností levého a pravého břehu. Naši část programu měla zajistit najatá agentura, která nám ovšem začátkem července sdělila, že má lepší kšeft a že na nás kašle. Ó, ty profesionální cti, kam ses poděla, popelko dnešních časů?

Naši část akce pak s vypětím všech sil narychlo připravili vedoucí knihovny Michal Špaček a vedoucí kanceláře vedení města Kateřina Skutilová za vydatné podpory Reného Šmída a jeho dobrovolných hasičů a Technických služeb.

Třetí zářijový víkend obohatilo jedinečné Festero - řemeslné trhy, které s vypětím všech sil a s minimálním rozpočtem připravují Zuzana a David Královi. Každý rok vyčerpaně tvrdí, že už to bylo naposledy, a letos to znělo obzvlášť odhodlaně.

Byla by to velká škoda. Cena toho, že se lidé mají kde potkat, společně se bavit a navzájem se poznávat, se nedá nijak měřit. Takových příležitostí nebude nikdy dost.


Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.