Sportovat od... do...

Nevycházím z údivu. Podělím se s vámi o zážitek. Je pozdní svěží večer, před osmou, skupina dvanácti dospělých lidí hrající volejbal a skupina osmi dospělých lidí hrající stolní tenis, v osm přicházejí městští strážníci, kteří všechny sportovce slušně vypoklonkují z hřiště. My jsme jen sklopili zraky, sklapli podpatky a potupně opustili herní prvky - pingpongový stůl nevyjímaje, ač ten není „za plotem - v prostorách hřiště", stejně jsme byli vykázáni.

Sport - to je přece ta nejlepší aktivita v dnešní uspěchané době, individuálním světě. Při sportu lidi relaxují, baví se a seznamují se. Sejdou se nadšenci, sportuchtiví lidé, kteří si spolu rádi zahrají volejbal, nohejbal, basket, ping-pong či jiný kolektivní sport. Dle mého by se tato aktivita měla co nejvíce podporovat, ale ne, alespoň v Roztokách ne. Tady se vymýšlí stále nějaké vyhlášky, zákazy a zavírací doby.

Nerozumím tomu, že se sport v dnešní době omezuje od-do. Nemělo by to být náhodou od nevidím do nevidím?

Provozní řád hřiště včetně zavírací doby? Jsem snad v bance? Město jistě vynaložilo nemalé peníze na jeho vybudování, aby sloužilo jen do osmi? O prázdninách? A když je vidět nejméně do deseti, uzamkne se v osm?

Proč se berou ohledy na jednoho stěžovatele, kterého prý ruší zvuky z hřiště, ale nebere se v potaz blaho většiny lidí a dětí, kteří chtějí sportovat? Proč v Čechách vždy vyhrává menšina proti většině?

Vyzývám tímto zastupitele či úřad mající nad tímto moc, aby zvážili či odsouhlasili prodloužení provozního řádu, alespoň o prázdninách do 22 hodin, kdy je obecní vyhláškou upraven noční klid. Pro upřesnění: Jedná se o sportoviště na Žalově, u restaurace U Hřiště.

Lenka Vozková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.