Studio Po špičkách v Roztokách v novém

V září začalo roztocké Studio pro tanec a pohybovou výchovu Po špičkách pod vedením Zuzany Smugalové novou etapu své existence v tzv. Ateliéru Lidická. Bývalá tělocvična se zrcadly v 1. patře domu služeb naproti Tescu je opět využívána pro výchovu a vzdělávání, tentokrát však prostřednictvím tance a uměleckého pohybu. A přestože se tento nový taneční sál teprve postupně zabydluje, tanečnice studia Po špičkách už mají za sebou dvě vystoupení, která jsou pro ně jakýmsi každoročním už vlastně tradičním zahájením nového školního roku a motivací k rychlému rozjezdu po prázdninách.

Naposledy mohli diváci vidět tanečnice studia Po špičkách v sobotu 12. září 2015 v řevnickém Lesním divadle, kde se konal již 5. ročník podzimního festivalu Tanec v babím létě. Každoročně jej pořádá spřátelené Taneční studio Dobřichovice, které vede Hana Tuháčková, a je to vždy opravdu přátelské poprázdninové setkání nejen s kvalitním dětským scénickým tancem z Prahy a jejího západního okolí. Letos kromě roztockých a dobřichovických dívek nechyběla ani místní ZUŠ Řevnice, kde nyní nově pracuje Jana Hudečková-Látalová, a už tradičně se zúčastnila i ZUŠ Lounských z Prahy 4.

Už o týden dříve se však taneční studio prezentovalo na roztockém Dni dětí a seniorů. I zde tančily malé „pošpičkové" víly a pradlenky na hudbu Hradišťanu. Taneční soubor Na patě, složený nejen z nejstarších dívek tanečního studia Po špičkách, se tentokrát prezentoval novou choreografií na hudbu Ivy Bittové.

To, že mají tanečnice hned po začátku školního roku tu správnou formu k vystupování, se daří díky pravidelným letním soustředěním. Letošní proběhlo téměř „doma". V sále sokolovny Únětice, kde ve školním roce studio Po špičkách také dlouhodobě působí, se poslední srpnový týden kombinovaly technicky zaměřené taneční tréninky s taneční tvořivostí v okolní přírodě, se součinností tance a živé hudby nebo inspirací z výtvarného umění.

V současné době studio Po špičkách funguje ve stejném rozsahu jako v minulých letech pro děti od 3 do 15 let. V osmi ročnících jsou i letos dvě skupiny složené z předškoláků a prvňáků otevřeny v paralelních třídách. Zájemci měli možnost doplnit volná místa v jednotlivých skupinách do konce září.

Pokud chcete o činnosti studia Po špičkách vědět více, naleznete vše podstatné na www.tspo-spickach.cz.    •

Zuzana Smugalová

Dětský pěvecký sbor ROZTOCKÉ DĚTI

přijímá do svých řad nové děti od tří let, děti předškolní i školní, které mají chuť zpívat a vystupovat. Veškeré informace najdete na www.roztockedeti.cz nebo na tel. 606 893 292, e-mail: v.drdova@volny.cz (Vlaďka Drdová).

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.