Svět se zbláznil


Ani o prázdninách neustal proud katastrof a násilností po celém světě. Stačí si projít novinové titulky za první dva červencové týdny. Nemine den, aby někde ve světě po desítkách a po stovkách úplně zbytečně neumírali nevinní lidé včetně dětí.

Když si to porovnám s událostmi, které budí vášně u nás v Roztokách, začínám mít pocit, že nás možná tak trochu pálí dobré bydlo. Ne že by nebylo na co nadávat a co zlepšovat, ale možná si jednou na dnešní dobu vzpomeneme jako na krásné časy, kdy jsme ještě mohli normálně žít beze strachu.

Žabomyší spory a lapálie, kterými si kazíme život, skutečně nejsou fatální. Zaplať pánbůh tu ještě nevybuchují nálože v metru, žádný vražedný kamion ještě neprojel pěší zónou, armáda nechystá převrat a v ulicích se nestřílí.

Jistěže ani my nežijeme v ideálním světě, život nám otravuje plejáda blbostí a blbů, špatných rozhodnutí a nařízení a já nevím čeho všeho ještě. Ale přesto bych řekl, že jsme trochu zpohodlnělí, namlsaní a s odpuštěním nenažraní. Na to, co už člověk má, si rychle zvykne a začne to považovat za samozřejmost, na kterou má právo a nárok. A nejenže popuzeně nese, když mu na tyto "jistoty" někdo sáhne, naopak chce stále víc a mít se líp.

Ano, je to lidská přirozenost a já se nad tím nikterak nepohoršuji. Pouze to konstatuji a myslím si, že je prospěšné občas si to připomenout a uvědomit.

Snad tím přispějeme k tomu, že náš svět vydrží o chvilku déle v přijatelném stavu.

Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.