Taekwon-Do Roztoky

Za náš oddíl bychom se rádi s vámi všemi podělili o naši radost z výsledků ze závodů Czech Open, které se konaly 19. 3. - 20. 3. v Nymburce. Jednalo se o mezinárodní závody, kterých se zúčastnilo kromě ČR dalších deset států. Celkem bylo přihlášeno 39 škol a rekordní počet 415 závodníků. Odjížděli jsme s představou, že každá medaile bude hodně cenná, a se zlatými jsme skromně až tak moc nepočítali. Ale máme skvělý tým Za náš oddíl závodilo 11 závodníků v technických sestavách a toto jsou výsledky:

♦ Honzík Lebeda - žáci - zlato

♦ Katka Kohoutová - juniorka - zlato

♦ Matyáš Kohout - junior - zlato

♦ David Mrázek - senior - zlato

♦ Saša Fishman - žák - stříbro

♦ Terezka Mrázková - žákyně - bronz

♦ Anička Lebedová - juniorka - bronz 

Druhý den pokračovaly speciální techniky, kde jsme v juniorech měli Kačku a Matyáše Kohoutovy. Matyáš ve skoku do dálky škrtl patou o pásku a ta se přetrhla, takže chybělo opravdu jen pár centimetrů a mohl mít nejhorší stříbro, protože toto skočil pouze jeden závodník. Takže příště už to vyjde.

Kačka desku ve výskoku mírně vyklopila, dostala za to 1 bod, ale k nominaci potřebovala 3 body. Z deseti závodnic to zvládla pouze jedna, Kačka měla tedy k medaili hodně blízko, takže také to příště už vyjde. Zde je vidět, že to není opravdu jednoduchá disciplína, ale budeme na tom pracovat, aby závodníků z oddílu bylo stále více.

Nejvíce nás překvapil a potěšil náš jediný soutěžící senior David Mrázek - červeno-černý pásek, jeho zlato bylo opravdu vybojované, byly to nervy a halou burácelo "Roztoky".

Celkově náš oddíl skončil na 8. místě z 39 oddílů - BRAVO!

Jsem nesmírně pyšný na všechny naše závodníky, neboť do jednoho odvedli skvělé výkony, a věřím, že si všichni závody nejen užili, ale budou mít chuť pustit se i do ostatních disciplín, jako je matsogi a speciální techniky.

Určitě za tyto výsledky může i tvrdý trénink s novými cvičebními pomůckami, které jsme začátkem roku zakoupili včetně tatami (odpružený koberec), a to díky dotaci od Města Roztoky, kterou jsme pro letošní rok dostali. Děkujeme!

Také velice děkujeme manželům Kohoutovým, kteří našemu oddílu nechali zhotovit sponzorským darem přerážecí stojan.

Na závěr ještě krátkou informaci o Mistrovství republiky ČR, které se konalo v listopadu 2015 - účast 7 závodníků a medaile 2 - 1 - 1.

Noví členové vítáni - tréninky v žalovské tělocvičně, úterý 18.00-19.30 hodin a čtvrtek 17.00-18.30 hodin. Kontakt: Anna Pósingerová st., tel. 721 507 672.

Vedoucí oddílu
Kwang Myong

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.