Odraz 12/2011

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

První dámy - ... osud, ... poslání, ... úděl?

(Životy v paprscích slávy - v šeru neviditelnosti) 26. říjen 2011 - 29. únor 2012

Otevřeno středa až neděle 10-18 hodin

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Orientační běh v italských Benátkách

To, že jsou Benátky plné úzkých uliček, vodních kanálů a přeplněné turisty, to ví asi každý. Ale to, že se tu každoročně závodí v orientačním běhu, tak to ví asi jen zasvěcení. Jelikož mezi ně patříme a víme, že závod v takovém prostoru je neuvěřitelný zážitek, tak jsme letos společně s kamarády z několika dalších oddílů udělali druhý víkend v listopadu do tohoto krásného města několikadenní výlet nejen za orientačním během. Kromě návštěvy a závodu v Benátkách jsme stihli v podobném duchu i nedaleké město Padova.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Svoz bioodpadu v roce 2012

Svoz bioodpadu z biopopelnic z jednotlivých nemovitostí ve městě se v minulosti jednoznačně osvědčil, je lidmi využíván a rovněž novela zákona o odpadech takový způsob separace podporuje. Separací zeleného odpadu ze směsného ušetří město nemalé částky na skládečném, které se v případě bioodpadu neplatí. Svoz bioodpadu je součástí schváleného plánu odpadového hospodářství města, a proto i v roce 2012 bude město svoz bioodpadu z jednotlivých nemovitostí rozšiřovat. Svoz může probíhat z každé nemovitosti, ke které se váže platba místního poplatku za odpady.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vánoční koncert Duo Bohemia Berlin v Husově sboru

Třicetiletá tradice koncertů v Husově sboru byla obohacena o první adventní neděli 27. listopadu 2011 vystoupením Dua Bohemia Berlin - Marta Vávrová-soprán a Petr Vašíček, klavír. Umělci s úspěchem koncertují v různých státech Evropy, v Jižní Americe, v USA, kde nedávno vystupovali v místech pobytu Antonína Dvořáka. Jejich širokému obzoru odpovídal i pořad v Husově sboru, který je možné charakterizovat jako „Křesťanské vánoce v čase globalizace".

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Autíčka

Přečetl jsem si příspěvek paní Barbory Tejklové a též mě upozornil Jarda Huk na to, jak se ohradili někteří občané vůči mému článku ohledně tlouštky zdejších občanů. To je ale omyl paní Barbory. Já jsem jen psal o tom, co jsem zjistil ze svého pozorování a průzkumu. V zásadě je mi to zcela jedno, ale trvám na tom, že tady v Roztokách žije více tlouštíků v řadách našich žen než mužů. Bydlím totiž u hlavní silnice a tady je leccos vidět.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Mateřská škola Spěšného v novém školním roce

V letošním školním roce jsme v naší MŠ přivítaly 19 nových dětí. V současné době přicházejí do mateřských škol k zápisu především děti předškolního věku, proto byly u nás otevřeny dvě předškolní oddělení, v nichž se soustřeďujeme na přípravu dětí na plynulý přechod do základních škol.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Milý Ježíšku,

rok se s rokem sešel, Vánoce se blíží a já vzpomínám na loňské dárky, které jsem od tebe dostal. Moc mě potěšily a proto jsem se rozhodl napsat ti i letos. Celý rok jsem se snažil být hodný, pomáhat a dělat lidem radost. Klidně se zeptej tatínků, maminek, babiček, dědečků, a hlavně dětí!!!

Dlouho jsem si lámal hlavu nad tím, co si letos přát. Opravdu bych potřeboval dům. Ale vím, že to je na tebe asi moc, vid? Jinak toho není mnoho:

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Skvostný koncert ZUŠ

Patrně pomalu (avšak rádi) si budeme zvykat na skutečnost, že stojí za to veřejné produkce ZUŠ sledovat systematicky, jelikož si nemůžeme být nikdy jisti, čím novým nás zase překvapí. Listopadový koncert v rámci 6. ročníku hudebního festivalu Roztocký podzim byl toho znovu dokladem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

SPORŤÁČEK - dopolední kroužek pro předškolní děti

Již od října probíhá v areálu TJ SOKOL ROZTOKY sportovní kroužek SPORŤÁČEK, který je určený předškolním dětem od 3 let. V průběhu celého dopoledne zde mohou děti rozvíjet své pohybové i tvůrčí dovednosti. Program pro děti je koncipován všestranně a různorodě a probíhá jak ve vnitřních prostorách TJ Sokol Roztoky, tak v přilehlém venkovním areálu. Děti zde mají dostatečný prostor k pohybu, vyřádění se pod dohledem vyškolených cvičitelek a hlavně k postupnému získávání kladného vztahu ke sportu a pohybu vůbec.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah