kultura

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Aprílový čas ve Středočeském muzeu v Roztokách H

■    Vysoce ctěná slečno / Můj milý. Desatero mužů na paletě života Zdenky Braunerové

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Podmalby lákají i dnes - výstava se prodlužuje!

Za jeden z nejpůvabnějších projevů lidového umění se považují podmalby na skle, které od konce 18. století zdobily příbytky našich předků. Pro svou převážně náboženskou tematiku byly i předmětem úcty. Technika podmalby, tzn. nanášení barvy na rubovou stranu skla, má hluboké kořeny sahající do antiky. O živém zájmu o tento druh umění svědčí výstava Lidové podmalby na skle v Malé výstavní síni zámku v Roztokách, uspořádaná na počest 60. výročí založení Středočeského muzea, které se rozhodlo ji prodloužit do 12. listopadu.

Městská rada souhlasila s navrženými granty pro sport a kulturu

Roztoky žijí sportem a kulturou celoročně a městská kasa k tomu přispívá svým neopominutelným dílem. Nejinak tomu bude i ve druhém pololetí letošního roku.

Na konci června zasedly dvě komise vedené Tomáši Novotnými, takto komise sportovní a komise kulturní. Probraly se bezmála půlmilionovými požadavky na podporu ušlechtilých spolkových počinů na poli kultury a sportu, jakož i podniky, které plánují odvážní jednotlivci.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kde to žije? No přece v Roztokách!

Pán, který nám na obecní plochy vylepuje plakáty, už je několik týdnů nešťastný. Pravidelně si mi chodí stěžovat, že na nové plakáty už nemá místo.

Budeme na to samozřejmě muset reagovat. Ne, nebudeme zvětšovat plakátovací plochy, přece jenom to stojí nějaký peníz, spíše budeme muset nějak omezit dobu vyvěšení jednotlivých plakátů, ale o tom dnes nechci vést řeč.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Společně prožité babí léto

Září je měsíc, v němž se školou povinné děti navracejí do učeben a pořadatelé kulturních akcí využívají obvykle příznivého počasí v období babího léta k posledním podnikům pod širým nebem.

V Roztokách se nám ustálily tři takové akce. První zářijovou sobotu to bývá Den dětí a seniorů, který svými aktivitami spojuje nejmladší a nejstarší generaci našich občanů. Jeho pořadatelem je město reprezentované především členy sociální a zdravotní komise rady města.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, září bylo již tradičně ve znamení nejrůznějších akcí.

Ať to byl namátkou městský Den dětí a seniorů, Festero, či vážná hudba v muzeu. Každá, byt i menší akce, kterou jsem nejmenoval, je moc důležitá, abychom se setkávali a o to víc drželi při sobě. Všem organizátorům moc děkuji.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Noclehárna Prahy?

Dlouhá léta jsem vedl s různými známými i méně známými občany Roztok diskuse o tom, zda má v našem městě smysl pořádat společenské a kulturní akce. Jejich argument byl stále týž: do Roztok se lidé jezdí v podstatě jenom vyspat. Drtivá většina jich pracuje v Praze a tam také chodí za kulturou a do společnosti.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Diktovaná zábava

Je příznačné, že si místostarosta Novotný (SAKURA) v minulém Odraze bere do pera slova Jiřího Paroubka, který používal označení „pickwickovský kapitalismus“. Kolegu Novotného musím ale zklamat, protože preference ODS začínají pomalu růst, takže se liberální a libertariánské politiky v České republice ani v Roztokách nezbaví.

Financování roztocké kultury – čas na změnu

Od doby, kdy se na stránkách roztockých médií naposledy přetřásaly městské kulturní dotace, už dost času uběhlo. Zúčastnil jsem se 100% jednání kulturní komise konaných ve volebním období, které se právě chýlí ke konci, jakožto její člen, takže je na místě skládat účty.

Na pomoc pořadatelům kulturních a sportovních akcí

Jednou z bolestí pořadatelů hromadných akcí v Roztokách je možná kolize termínů. Přece jenom divácká obec v Roztokách není příliš početná a v případě souběhu dvou nebo i více podobných akcí v tentýž den přicházejí všichni pořadatelé o část publika. Na stránkách Odrazu i na městském webu se sice vyskytuje kalendář kulturních akcí, ale ten je spíš pro návštěvníky, a navíc je časově omezený.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah