kurz

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Fotografování, tábory a další aktivity v Lexiku

Jak jsme slibovali, jarní pokračování úspěšného kurzu Základy digitální fotografie pro všechny začínající fotografy vypukne 17. dubna od 18 hodin. Studenti se dozvědí základní pojmy fotografie, expoziční režimy, nastavení aparátu - menu fotoaparátu - zaostřování, ISO, práce s bleskem, úpravy fotek a jejich sdílení a prezentace na internetu atd.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Učili jsme se v Lexiku řešit konflikty... a budeme pokračovat

Každý spor nemusí končit hádkou nebo soudem. Ve vyhrocených situacích je těžké ovládat své emoce a bez předsudků naslouchat druhé straně, ale pomocí speciálních technik se lze dobrat skutečných příčin sporů, skrytých motivací a přijatelných řešení.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kocouří cviky - aby záda nebolela

Začínáme opět cvičit! Zdravotní cvičební metoda pro nápravu vadného držení těla, proti bolestem zad, na protažení a posílení nejen zádového svalstva je vhodná pro všechny věkové kategorie, ženy i muže. Je velice účinná. Cvičíme při hudbě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jazyky, přenášky i tábory v Lexíku

Na Pohádkové angličtině děti problém s učením nemají

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Cestování s jazyky z Lexiku

V    lednu, jak jsme již informovali v posledním čísle Odrazu, zahájilo naše vzdělávací centrum novou koncepci s důrazem na jazykové kurzy a doučování dětí. Věnujeme se nápravě specifických poruch učení - jak dětí roztockých, tak mimoregionálních.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Lexik opouští cvičení a specializuje se na jazykové kurzy a SPU

Od začátku roku 2012 se vzdělávací centrum Lexik více zaměřuje na jazykové vzdělávání pro dospělé i děti. Dále intenzivně pracujeme na edukačních projektech pro děti se specifickými poruchami učení (SPU). Cvičení opouštíme zejména kvůli posunu koncepce Lexiku. Zároveň během příštího roku opustí Lexik jedna z našich dlouholetých cvičitelek a fyzioterapeut-ka Petra Nováková. Petře děkujeme za skvělé masáže a hodiny cvičení připravované pro klienty všeho věku a přejeme mnoho štěstí v nové životní etapě. Začátkem roku 2012 ještě budete mít možnost využít jejích masáží.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Konec pololetí v Lexiku

Zdá se to neuvěřitelné, ale Vánoce se blíží a po nich se rychle přehoupne Nový rok s lednem k 2. pololetí školního roku 2011/12.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Dýňáčci a jiné akce ve Václavce

Poslední říjnové pondělí jsme se v hojném počtu sešli ve Václavce, abychom si s klienty společně vyrobili dýňové lucerničky. Děti pilně dlabaly, maminky dohlížely a pomáhaly, dětem se ohromně líbilo, když jsme po hodině práce zhasli a všechna světýlka z dýní zazářila. Poté maminky dostaly malé občerstvení - kávu, čaj, ochutnaly dýňovou buchtu a děti nám předvedly ježčí taneček, ježčí písničku a ježčí hru. Ježek byl totiž naším tématem dva týdny v listopadu, o ježcích jsme si povídali, o nich jsme zpívali a tvořili jsme je mnoha způsoby.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Podzimní slavnost s Beruška bandem v Rožálku

S příchodem chladného počasí jsme opět pozvali děti a rodiče do tepla naší herny a přilehlé tělocvičny na Podzimní slavnost. Děti se mohly "vyřádit" při tanci, různých soutěžích s podzimní tématikou či výtvarné dílničce, rodiče si odpočinuli u kávy nebo čaje a drobného občerstvení. Celým odpolednem nás provázela Vlaďka Drdová a její Beruška Band. Děti se pod jejím vedením naučily několik nových tanečků a kdo se odvážil, nechal si na obličej namalovat barevné podzimní lístky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah