dostavba

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Školní zahrada zachráněna – krize trvá

Posledního února bylo večer tak deset pod nulou, přesto velké množství lidí pracovalo s opoceným čelem na roztocké školní zahradě – rozumějte – na její záchraně při jednání městského zastupitelstva.

Slibem neurazíš?

Ve středu 21. září mělo zastupitelstvo velmi nabitý program. Dva body agendy však byly dominantní, a to nejen délkou projednávání, ale zejména svým významem. Šlo o záměr města postavit novou základní školu v rámci výstavby dalšího areálu VTP v Žalově na místě bývalého Barumu firmou Trigema a schválení memoranda s okolními obcemi o společném postupu při intenzifikaci městské čistírny odpadních vod.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Soused se dívá na školu

Z pradávných dob, kdy jsem dlouhé letní večery a zimní noci trávil na pětihodinovém představení zvaném jednání městského zastupitelstva, mi zůstalo nejvíc v paměti to, v němž se rozhodovalo o osudu roztocké základní školy. Je to vlastně jen kousek pravdy, nešlo jen o školu, ale taky o investice města v příštích letech. Na onom zasedání zastupitelstva měl být učiněn další velký krok k tomu, abychom se rozhodli stavět školu podle architektonického návrhu, který sliboval školu moderní a nápaditě uspořádanou, ale také hodně drahou.

První školní den v Roztokách

Po více než 80 letech se Roztoky dočkaly a 1. září 2014 jsme slavnostně otevřeli plánované nové křídlo roztocké základní školy. Investice s vybavením v hodnotě cca 75 mil. Kč je jednou z největších, na které kdy naše město dosáhlo.

Just in time...

...těm, kteří se trochu zajímají o logistiku, je tento anglický výraz jasný. ve správnou dobu na správné místo. např. doručení zásilky vstupní suroviny do výrobního skladu. Do mého života „just in time“ vstupuje ještě z jiného pohledu, a to při řešení rodinného problému „kam s ním“. Když náš Toník dorostl do školkového věku, přivítal jsem otevření nových „modulových“ pavilonů Mateřské školky Havlíčkova jako seslání pomoci přímo z nebe.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Velká dostavba školy je zahájena

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Dostavba školy a nová MŠ v Lidické

Vítězem výběrového řízení na dostavbu ZŠ se stala společnost Metrostav za cenu 69 miliónů korun bez DPH.

Pro město je to opravdu skvělá zpráva, protože tato cena je zcela bezkonkurenční a v tom je pravděpodobně to čertovo kopýtko. Rozpočtově v rámci projektu činila cena dostavby necelých 130 miliónů Kč a v rámci zadávací dokumentace pro výběrové řízení město zadalo cenu limitní 95 miliónů korun.

Z 11 uchazečů o dostavbu byla společnost Metrostav s cenou 69 miliónů Kč jasným vítězem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Začalo září a minulé pondělí jsme opět přivítali nové prvňáčky při jejich prvním dni ve školních lavicích. Roztomilé nadšení a očekávání ve tvářích dětí se občas střídalo se stydlivostí a strachem z neznámého. Radost a úsměvy však jednoznačně převládly a děti se upřímně těšily na příští dny.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Přeplněná základní škola: letos přístavba!

Přirozené centrum Roztok, dlouhé roky zanedbávané, se letos konečně dočká vylepšení: začne dostavba zcela nového „jižního“ křídla základní školy i rekonstrukce Školního náměstí.

Obojí je dnes ostudou města sousedícího s hlavním městem. Samotné náměstí, kde na silnici zcela chybí asfalt, připomíná něco mezi tankodromem a polní cestou.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

A za rok dostavba?

Na zahradě můžeme učit. Jen nesmí pršet,

...říká s nadsázkou řed. školy A. Gabalová, když v rozhovoru popisuje problémy s nedostatkem místa.

Jak řešíte současný nápor nových žáků?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah