Odraz 4/2012

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Pozvánka na Vítání ptačího zpěvu

Česká společnost ornitologická zve všechny milovníky ptáků a přírody na jarní vycházku za ptactvem lidských sídel, polí, luk i mokřin. Projdeme se ranní přírodou přes Holý Vrch až k Únětickému rybníku v Tichém údolí, poslechneme si a naučíme se ptačí hlasy, a pokud podmínky dovolí, prohlédneme si několik opeřenců i zblízka při ukázce odchytu a kroužkování ptáků.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Maškarní v Rožálku

V pátek 16. března odpoledne se do mateřského centra Rožálek začali scházet dinosauři, neandrtálci, princové, princezny a jiné pohádkové bytosti. Všechny je pozval vynalézavý profesor, aby mu pomohli postavit stroj času. Děti v maskách nelenily, stroj sestavily a díky němu se pak podívaly do časů dinosaurů či králů a rytířů. Občerstvit se mohly na dobové hostině a pobavit při tanci a zpěvu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jarní ozvěny v ZUŠ Roztoky

Přestože jaro na nás útočí ze všech stran, musím se, milí čtenáři, ve svém článku vrátit až do hluboké zimy. V lednu totiž začala školním kolem soutěž ZUŠ.

V tomto roce byla vypsána v oboru dechové nástroje, orchestrální hra, zpěv a taneční obor.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Potírání zločinu v Roztokách

Za minulý měsíc jsem se několikrát setkal s pozoruhodnou situací na Tyršově náměstí. Ve večerních hodinách přijíždí jeden z posledních autobusů od Prahy a na vystupující u bistra na druhé straně Lidické ulice již „číhají“ příslušníci městské policie. Jdou najisto.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Středočeské muzeum v měsíci dubnu

V měsíci dubnu (22. 4.) se slaví Den Země, a proto se přijďte podívat do Středočeského muzea na výstavu o ohrožených druzích obratlovců středních Čech. Jsou zde vystaveny úplně všechny ohrožené druhy, které se v současné době na území středních Čech vyskytují. V rámci Dne Země budou také probíhat komentované prohlídky a bude zde připravena malá dílnička pro děti.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Bylo toho DOST

Nemohu nereagovat na článek bývalé paní starostky Vavřínové „Transparentní zadávání veřejných zakázek, ...“, který vyšel v minulém vydání Odrazu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rozvoj VTP je příležitostí pro posílení daňových příjmů města

V polovině měsíce ledna 2012 oznámila americká společnost Eaton Corporation ve spolupráci s agenturou CzechInvest a ČVUT otevření nejnovějšího světového vývojového centra v Roztokách, v areálu VTP.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Letní tábory a přednáška v Lexiku

Pozor, změna termínu semináře Jak zvládat konflikty - mediační techniky v praxi aneb Jak se domluvit doma, v práci nebo se sousedy proběhne ve středu 11. dubna 18.00-20.00. Srdečně vás zveme, rezervujte si místo včas.

Letní tábory v Lexiku

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

MŠ Spěšného na horách

I v tomto roce vyrazila naše MŠ za zimními radovánkami již tradičně do Lužic-kých hor. Ubytováni jsme byli v našem oblíbeném penzionu Stará hospoda v Doubici. Na místě nás čekal milý personál, výborné jídlo, čerstvý vzduch a spousta zábavy a kamarádů. Tentokrát jsme vyzkoušeli spolupráci s novou lyžařskou školou Ski areál Jedlová a spolupráce to byla opravdu výborná.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah