volby

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Poděkování voličům

Vážení spoluobčané, chtěl bych vám jménem svým i svých kolegů spolukandidátů z Roztok upřímně poděkovat na vaši přízeň v krajských volbách. Kandidátka SPOLU PRO KRAJ KDU-ČSL, SZ a SNK Evropští demokraté získala v našem městě pěkných 13,17 procenta, což svědčí o vaší velké podpoře tohoto koaličního projektu. Bohužel v celokrajském součtu ani tento výsledek nestačil k překročení 5 procent volebního prahu nutného pro vstup do zastupitelstva.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Výsledky voleb do krajského zastupitelstva

Přinášíme vám výsledky voleb do zastupitelstva kraje, jak jsou zveřejněny na www.volby.cz.

O přízeň voličů se ve Středočeském kraji ucházelo celkem 20 stran, v zastupitelstvu kraje jich nakonec bude zastoupeno 6.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby přede mnou, volby za mnou

Vzpomínám si na kapitolu z Verneova románu Cesta kolem světa za osmdesát dní, kde se hrdinové knihy těžce probíjejí k nádraží ulicemi San Franciska, v nichž zuří davová předvolební rvačka příznivců dvou nepřátelských táborů. Podle množství rváčů a intenzity bojů se Phileas Fogg domnívá, že muselo jít přinejmenším o volbu guvernéra. Průvodčí ve vlaku ho však vyvede z omylu: "Ne, pane, jde o volbu smírčího soudce."

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, ačkoli s několikadenním zpožděním, přesto bych rád popřál všem školákům hezký vstup do nového školního roku. Všem pedagogům, kteří se o naše děti starají, přeji pevné nervy a hlavně radost z jejich tolik důležité práce.

Ještě ke studii lokality u přívozu

Jsem rád, že prezentace studie v minulém vydání Odrazu vzbudila poměrně velký ohlas.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby zástupců rodičů do školské rady

Jak jsme již informovali, na prosincových třídních schůzkách v základní škole proběhnou volby tří zástupců rodičů do školské rady. Je to jedna z cest, jimiž mohou rodiče ovlivňovat dění ve škole a být o něm zevrubně informováni.

Zájemci z řad rodičů se mohou během listopadu hlásit prostřednictvím e-mailu skolska.rada@zsroztoky.cz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jak se volilo v Roztokách před 150 lety

Podzimní volby do zastupitelstva našeho města jsou za námi, tak se můžeme ohlédnout trochu do minulosti.

Pro nezasvěceného čtenáře bude možná překvapivé, že i před 150 lety se volilo do obecního zastupitelstva (výboru) podobným způsobem jako v dnešní době, byť s určitými odlišnostmi. 

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Milí voliči, je po volbách, vlezte nám na záda

Tak takhle nějak museli uvažovat „přátelé" z roztocké ČSSD. Voliči, a to zejména ta část z nich, která se rozhodla věnovat jim svůj hlas, je jako obvykle okamžitě po volbách přestali zajímat. Co na tom, že voliči rozhodli, koho si v zastupitelstvu města přejí a koho pro změnu nikoli. Zvolili kandidáta, kterému logicky vzato věří, a dali mu tolik důvěry, že ho posunuli ze čtvrtého místa kandidátky na místo první. To si ovšem dovolili opravdu přespříliš, od toho tu přece nejsou.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Je po volbách. Zaplať pánbůh

Myslím, že se mnoha lidem po skončení volebního šílenství ulevilo, bez ohledu na výsledky voleb. To vypjaté období nikomu nesvědčí. Kandidáti jsou v neustálém zápřahu, voliči vášnivě debatují v hospodách nebo si vyměňují informace na sociálních sítích. Všudypřítomní pomlouvači a závistníci prožívají pravé orgie, protože kdy jindy lze na někoho hodit s takovou rozkoší anonymně špínu?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

KOMENTÁŘ: Volby do Senátu - předvídatelný výsledek za velkého nezájmu

Volby do Senátu dopadly podle očekávání a ve volebním obvodu 30 - Kladno, pod který patří Roztoky, zvítězil kandidát ČSSD Jiří Dienstbier s 55,4% hlasů. Jako tradičně se roztocký výsledek lišil: zde zvítězila kandidátka TOP09 Michaela Vojtová s 57,86% hlasů. (Na detailní výsledky se můžete podívat zde.)

V Roztokách vyhrála Michaela Vojtová, celkově Jiří Dienstbier

Konečné výsledky 2. kola v Roztokách

Za méně než hodinu bylo je v Roztokách jasno, další hodinu jsme čekali na výsledky z celého obvodu.

Volební účast v Roztokách: 22,89%, v celém obvodu Kladno: 14,82%

Syndikovat obsah