komiks

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ještě jsme ve válce. Příběhy 20. století

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a sdružení Post Bellum Vás srdečně zvou na komiksovou výstavu „Ještě jsme ve válce. Příběhy 20. století“ 25. květen – 2. září 2012

Muzeum zve na unikátní výstavu komiksů o osudech lidí z totalitních režimů

Komiksové příběhy, zobrazené na panelech výstavy „Ještě jsme ve válce - Příběhy 20. století“, vycházejí ze skutečných osudů lidí. Jejich vyprávění zaznamenali dokumentaristé z neziskové organizace POST BELLUM v rozmezí let 2001-2011. Sdružení POST BELLUM natáčí s pamětníky rozhovory a tyto záznamy pak ukládá na internetový portál Paměť národa.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Čtyřlístkománie

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy Vás zve na výstavu Čtyřlístkománie. Čtyřlístkománie je výstava o fenoménu veselého obrázkového čtení zvaného Čtyřlístek, které si získává již třetí generaci čtenářů a je tak nejdéle vydávaným komiksem u nás. Čím si tento komiks o kocourovi, prasátku, zajíci a psí holčičce –
Myšpulínovi, Bobíkovi, Pinďovi a Fifince – získal zájem tolika malých čtenářů? Co děti i dospělé upoutává na čtveřici obyčejných zvířátek, z nichž ani jedno není superhrdina? Snad je to tím, že jsou dobrými kamarády, kteří společně prožívají dobrodružství, ve kterých je vždy zlo černé a dobro bílé. Že jejich příběhy jsou jednoduché a hravé, odehrávají se ve světě imaginace, ve světě takovém, jak ho vidí děti. A hravá je i výstava ve Středočeském muzeu.

Syndikovat obsah